REKLAMA

Hemp & Wood sprowadzi testy na koronawirusa. Kurs wystrzelił

Adam Hajdamowicz2020-03-26 15:39redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-03-26 15:39
fot. Polina Tankilevitch / Pexels

Kolejna giełdowa spółka będzie dystrybuować testy na koronawirusa. Po tej informacji kurs Hemp & Wood rósł nawet o ponad 170 proc., a spółka do leczenia epidemii chce również wykorzystywać m.in. konopie indyjskie.

Zarząd spółki Hemp & Wood poinformował, że w dniu 24 marca 2020 roku zawarł z chińską firmą Innovita (Tangshan) Biological Technology Co., Ltd. umowę, na podstawie której Hemp&Wood został dystrybutorem na terytorium Polski produktów Innovita, w tym testów na koronawirusa 2019-nCoV Ab (Colloidal Gold). Umowa została zawarta na okres do dnia 19 marca 2021 roku z możliwością przedłużenia na kolejny rok.

Informacja ta przyniosła ogromne wzrosty na akcjach Hemp & Wood. Kurs notowanej na New Connect spółki rósł dziś nawet o ponad 170 proc. i znalazł się dzięki temu najwyżej od października 2017 roku. Jednocześnie towarzyszyły temu bardzo wysokie jak na ten podmiot obroty, które dziś wyraźnie przekroczyły 2 mln złotych.

/ Bankier.pl

Założona w 2006 roku Innovita jest spółką grupy specjalizującej się w badaniach i rozwoju wykrywania patogenów układu oddechowego oraz badaniach diagnostycznych in vitro. Grupa ma cztery oddziały: w Pekinie, Tangshanie, Kantonie i Kuala Lumpur. Grupa jest największym producentem w swojej kategorii w Chinach. „Test 2019-nCoV Ab jest pierwszym szybkim testem na łączne wykrywanie IgM i IgG zatwierdzonym przez chiński National Medical Products Administration (NMPA). Test przeszedł także najostrzejszą ocenę chińskiego urzędu National Institutes for Food and Drug Control” – czytamy w komunikacie polskiej spółki.

Hemp & Wood podkreśla przy tym jednak, że niektóre lub wszystkie z opisanych wyżej działań mogą przynieść efekt dopiero w dłuższej perspektywie czasowej lub z przyczyn niezależnych od spółki zakończyć się na etapie negocjacji warunków współpracy z potencjalnymi partnerami lub na innym, wczesnym etapie prac.

Konopie pomogą w walce z koronawirusem?

Równocześnie działająca w branży konopnej spółka Hemp & Wood ogłosiła, że rozpoczęła aktywne działania związane z wykorzystaniem kanabinoidów CBD/THC przy zwalczaniu skutków oraz zapobieganiu nawrotom epidemii koronawirusa COVID-19. Działania te zostały rozpoczęte w efekcie analizy możliwości wykorzystania kompetencji spółki w obszarze użycia kanabinoidów CBD/THC, w tym także wykorzystania kompetencji dotychczas pozyskanych partnerów.

Hemp & Wood rozpoczął działania mające na celu:

1. ustalenie możliwości wykorzystania węgla aktywnego produkowanego z paździerzy z konopi przemysłowych w filtrach do zastosowań m.in. medycznych i szpitalnych, a także maskach o stopniu filtracji bakteryjnej BFE przekraczającej 98 proc., zatrzymujących drobnoustroje chorobotwórcze oraz bakterie i wirusy (w tym koronawirusa COVID-19), przy czym prace prowadzone będą przez spółkę we współpracy z naukowcami i/lub uczelniami oraz specjalistycznymi instytutami naukowymi;

2. prowadzenie badań społecznych na temat wpływu kanabinoidów CBD/THC na bakterie i wirusy, w tym koronawirusa COVID-19;

3. uruchomienie aplikacji mobilnej do obsługi ww. badań.

Hemp & Wood to nie jedyna giełdowa spółka, która zamierza włączyć się w jakiś sposób w walkę z koronawirusem. Poszczególne firmy podchodzą jednak do tej sprawy na różne sposoby. Dystrybucję testów na koronawirusa rozpoczął już m.in. PZ Cormay, tymczasem przykładowo UNIMOT zamierza sprowadzone z Chin testy przekazać polskiemu rządowi w formie darowizny. W niejednym z tego typu przypadków rozgrzane w związku z pandemią spółki były ponadto okazją dla insiderów do zrealizowania szybkich zysków.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
jarekzbyszek
Hiszpanie zakupili awaryjnie kilkaset tysięcy testów w Chinach i nadają się one do kosza. Czułość zamiast obiecywanej 80% jest poniżej 30%.
dasbot
Pamiętam czasy, jak producenci obuwia zmieniali profil na internetowy. Podobnie ci produkujący żurawie do pracy na budowach. Teraz kolejni korzystają z chwili...... Wiele rzeczy się zmienia na świecie, ale nie ludzka natura........... Chciwość i strach, wiecznie. Amen
sebastian_successful_investor
Wiec kupuj akcje ziomek a nie marudz, bo kapitalizm, to nie mamusia teraska!
pkc
pamiętam łukbut :)

a pelikany łykały jak swieże rybki , gnijaca fladre

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki