REKLAMA
ZOOM NA SPÓŁKI

Harley Davidson papieża Franciszka na sprzedaż

2014-01-13 22:40
publikacja
2014-01-13 22:40

Papieski Harley-Davidson idzie pod młotek. Franciszek zdecydował, że maszyna, którą otrzymał w czerwcu od motocyklistów, zostanie zlicytowana.

Unikatowy Harley-Davidson ma na baku specjalną sygnaturę z imieniem papieża. Wraz z motocyklem zlicytowana zostanie także specjalna kurtka. Aukcja odbędzie się 6 lutego w Grand Palais w Paryżu. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na renowację rzymskiego schroniska i jadłodajni dla ubogich. Ośrodek mieści się na dworcu Termini i jest prowadzony przez Caritas.

Eksperci oceniają wartość papieskiego Harleya na 12,5 tysiąca funtów. Nie wiadomo czy sam Franciszek jeździł na motocyklu, ale wydaje się to mało prawdopodobne. Jeszcze jako metropolita Buenos Aires, kardynał Jorge Bergoglio często korzystał z transportu miejskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Sky News/insella.it/kd/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki