Handel elektroniką na OLX droższy

Serwis OLX.pl wprowadza limity darmowych ogłoszeń w kategorii Elektronika. Zmiany czekają na użytkowników od 10 lipca 2018 r., a są następstwem rosnącej liczby firm wśród ogłoszeniodawców.

OLX wprowadza zmiany w limitach ogłoszeń
OLX wprowadza zmiany w limitach ogłoszeń

Użytkowników serwisu OLX.pl czeka duża zmiana. Od 10 lipca br. będą obowiązywać limity na wystawienie bezpłatnych ogłoszeń w kategorii Elektronika. Bez opłat będą mogli wystawić wyłącznie od 3 do 5 przedmiotów w ciągu miesiąca. Natomiast za kolejne trzeba będzie zapłacić od 1 zł do 6 zł, w zależności od wybranej podkategorii.

Limity ogłoszeń OLX.pl w kategorii Elektronika

Kategoria

Limit

Cena

Telefony

3

6 zł

Telewizory

3

4 zł

Tablety

3

4 zł

Pozostała elektronika

3

4 zł

Komputery

4

4 zł

Sprzęt audio

3

2 zł

Gry i konsole

5

2 zł

Akcesoria telefoniczne

3

1 zł

Fotografia

3

4 zł

Sprzęt wideo

3

2 zł

Źródło: serwis OLX.pl

Użytkownicy mogą również skorzystać z pakietów ogłoszeń liczących 10, 20, 50 i 100 sztuk, których cena wynosi od 10 zł do 492 zł. Usługa jest skierowana głownie do firm, które jak wskazuje serwis OLX.pl, stanowią 20 proc. ogłoszeniodawców w kategorii Elektronika.

Cena pakietów ogłoszeń w serwisie OLX.pl w kategorii Elektronika

Kategoria/Liczba ogłoszeń

10

20

50

100

Telefony

57 zł

108 zł

255 zł

492 zł

Telewizory

38 zł

72 zł

170 zł

328 zł

Tablety

38 zł

72 zł

170 zł

328 zł

Pozostała elektronika

38 zł

72 zł

170 zł

328 zł

Komputery

38 zł

72 zł

170 zł

328 zł

Sprzęt audio

19 zł

36 zł

85 zł

164 zł

Gry i konsole

19 zł

36 zł

85 zł

164 zł

Akcesoria telefoniczne

10 zł

18 zł

43 zł

82 zł

Fotografia

38 zł

72 zł

170 zł

328 zł

Sprzęt Video

19 zł

36 zł

85 zł

164 zł

Źródło: serwis OLX.pl

To kolejna już zmiana w br. w opłatach serwisu OLX.pl. Pierwsza została wprowadzona 1 lutego. Wówczas platforma ustaliła limity na darmowe ogłoszenia w kategorii Dom i Ogród. Obecnie w poszczególnych podkategoriach nie można posiadać więcej niż 2 ogłoszeń - Materiały budowlane, 3 ogłoszeń – Narzędzia, Ogród, Sprzęt AGD oraz 5 ogłoszeń – Meble. Natomiast publikacja kolejnych wiąże się z kosztem rzędu 2-5 zł.

Obecnie limity dla użytkowników serwisu OLX.pl są ustalone na kategorie: nieruchomości, motoryzacja, usługi i firmy, rolnictwo, ślub i wesele, dom i ogród.

Katarzyna Rostkowska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ramer

Powstaje nowy serwis: www.bazar.com.pl całkowicie darmowy.

! Odpowiedz
0 6 mul_roboczy

Oczywiście, że ludzie przechodzą na swoje ! Traci na tym najbardziej allegro i Olx . Zyskuje przede wszystkim google i np serwis sprzedajemy.pl. Jeżeli sprzedawca ma zapłacić na allegro 10% prowizji od sprzedaży, gdy na wolnym rynku jego marżą wynosi np 5 czy 8% to ucieka możliwie jak najszybciej od tych cwaniaczków.
Właścicielami allegro jest grupa funduszy (po sprzedaży za 3,5mld s w 2016r) Olx należy nadal do grupy Naspers i o ile Allegro jest mocno rozbudowane i przygotowane do e zakupów to serwis Olx może zostać bardzo łatwo wyparty przez np ww. Sprzedajemy.pl czy zapomniany już trochę Gumtree.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 y2767651

"gdy na wolnym rynku jego marżą wynosi np 5 czy 8% to ucieka możliwie jak najszybciej od tych cwaniaczków"

Ale kto ma takie stawki? Amazon? Ebay? Aliexpress?

Jak ktos chcial tanio, to byly przeciez bezplatne serwisy typu "swistak" - jak duzy masz tam ruch? Jakos nikt tam nie uciekl, mimo, ze bylo taniej - duzo taniej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 fred_

Czekamy na Ebay Polska ale oni niewiele lepsi od allegro/olx.

! Odpowiedz
0 0 y2767651

a ten "ebay" to niby czym sie rozni? Stawkami? Nie bardzo. Wygladem strony? :]

! Odpowiedz
6 22 loool

Niech ktoś mi powie dlaczego grupa Allegro nadal jest monopolista na polskim rynku. Wszyscy ich nienawidzą a wciąż dyktują warunki i kpią z uzytkowników. Ostatnio podnieśli ceny abonamentu o 400% i poinformowali o tym w wsteczną datą..
Jednocześnie wydaj się że wejście konkurencji w ten biznes nie powinno być jakieś wyjątkowo kosztowne i skomplikowane. Wystarczy zrobić podobny serwis, zainwestować w reklamę i przekonać sprzedawców aby w to weszli . Najlepiej dać sprzedawcom udziały w w tym nowym biznesie i jeśli biznes wypali mogą oni zyskać dużo więcej niż tylko sprzedaż. Jeszcze gdyby ceny były kilka % niższe (niższa prowizja - niższa cena)
Kupujący przyjdą za sprzedawcami

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 karbinadel

gdyby " wystarczyło zrobić podobny serwis, zainwestować w reklamę i przekonać sprzedawców aby w to weszli" to już dawno ktoś by to zrobił. Serwisy "ze wszystkim" typu Allegro to już przeszłość. Przyszłością są portale specjalistyczne i/lub branżowe. Zresztą mnóstwo sprzedawców z Allegro od dawna przeszło "na swoje"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 skaurus

Będę strzelał, opłaty na Allegro idą w górę bo spadają obroty i ilość klientów więc żeby profit się zgadzał pozostali muszą płacić więcej? Na pewno korzystają z tego, że są na rynku długo i siła przyzwyczajenia działa na ich korzyść. Pojawia się też spora konkurencja alibaby i aliexpress i to też robi swoje (p.s. kupiłem ściskacz na ali za 3 zety, na allegro identyczny kosztował 15,4 zł), więc może podwyższają opłaty bo wiedzą, że eldorado się kończy?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 4 cezarydnowak

Co to znaczy, że "Wszyscy ich nienawidzą"? Ja lubię allegro - zarówno jako serwis aukcyjny, jak i dostawcę treści ("Legendy Polskie")

! Odpowiedz
0 4 loool odpowiada karbinadel

"Zresztą mnóstwo sprzedawców z Allegro od dawna przeszło "na swoje" - bajki opowiadasz . W obecnym gąszczu i śmietniku internetowym przebicie się ze swoim e-sklepem nie jest wykonalne. Chyba że jakiś specjalistyczny towar. Liczy się tylko klika dużych serwisów a potem nie ma długo , długo nic. Kupujący lubią allegro bo jest duży wybor towaru , ale sprzedający już odpuszczają , ile można być dojonym. Nie będzie sprzedających to i nie będzie kupujących

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne