REKLAMA

Handel e-papierosami przez internet wciąż kwitnie

2016-11-15 04:48
publikacja
2016-11-15 04:48
Handel e-papierosami przez internet wciąż kwitnie
Handel e-papierosami przez internet wciąż kwitnie
fot. Pawel Jaskółka /

Handel e-papierosami przez internet kwitnie, choć miał zniknąć z sieci. Sprzedawców nie odstraszają nawet wysokie kary.

Dyrektywa tytoniowa obowiązująca w Polsce od 8 września zabrania sprzedaży konsumentom e-papierosów i akcesoriów do nich na odległość. Grozi za to kara grzywny do 200 tys. zł, ograniczenia wolności albo obie kary łącznie. W praktyce przepis jest martwy, bo zakup elektronicznych papierosów oraz tzw. liquidów jest wciąż możliwy online - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Niektórzy sprzedawcy są zdania, że nowe wytyczne dyrektywy ich nie obowiązują, bo zmienili zasady działania i zarejestrowali spółkę w jednym z rajów podatkowych. Jak informuje jednak Ministerstwo Zdrowia, sprzedaż jest zakazana niezależnie od tego, czy jest realizowana przez podmioty krajowe, czy zagraniczne.

Część e-sklepów stara się obchodzić prawo, zmieniając nazwy oferowanych produktów, co utrudnia organom ścigania zidentyfikowanie tego, czym faktycznie się zajmują. Inne zapewniają na swoich stronach, że handlują tylko z firmami. Ale przy potwierdzaniu zamówienia wystarczy wpisać jakikolwiek numer NIP, by otrzymać przesyłkę. (PAP)

mmi/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Blaugrana
A mój ulubiony sklep zamknął działalność w internecie, teraz po Foof'y muszę chodzić do normalnych punktów sprzedaży.
~Arek
też zamawiałem one przez internet, komu to przeszkadzało? teraz też kupuję hurtowo tylko muszę się bardziej nakombinować
~ktl
Ustawa przeciwko e-papierosom jest ewidentną korupcją polityczną i efektem wielkich nacisków lobby tytoniowego. Można podejrzewać, że inicjatorzy tej ustawy odnieśli na jej uchwaleniu duże korzyści.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki