REKLAMA

Twitter przyznaje, że hakerzy włamali się na konta znanych osób

2020-07-17 08:39
publikacja
2020-07-17 08:39
fot. REUTERS/Kacper Pempel/Illustration/File Photo / FORUM

Firma Twitter Inc. podała późno w nocy w czwartek, że hakerzy włamali się w tym tygodniu na ok. 130 kont podczas cyberataku na profile wielu znanych osobistości i organizacji. Hakerzy byli w stanie przejąć kontrolę nad niewielką liczbą kont i wysyłać z nich tweety.

Firma dodała, że dalej analizuje, czy hakerzy mogli uzyskać dostęp do prywatnych danych z zaatakowanych kont.

Konta celebrytów i polityków, w tym kandydującego z ramienia Demokratów w listopadowych wyborach prezydenckich w USA Joe Bidena, byłego prezydenta USA Baracka Obamy, amerykańskiego przedsiębiorcy Elona Muska i celebrytki Kim Kardashian, zostały zhakowane podczas cyberataku w środę.

Twitter powtórzył, że współpracuje z właścicielami kont, których dotyczy problem.

Biuro FBI w San Francisco prowadzi dochodzenie w sprawie włamania do Twittera - poinformowano w czwartek w oświadczeniu po tym, gdy w związku ze sprawą wielu kongresmenów wzywało do wyjaśnienia, jak do tego doszło.

Wydaje się, że atak był związany z oszustwem kryptowalutowym. Z kont osób dotkniętych atakiem hakerzy wysłali tweety zachęcające użytkowników do wysłania tysiąca dolarów w bitcoinach, obiecując w zamian odesłanie 2 tys. dolarów.

Wśród znanych postaci, których konta zostały zhakowane, byli także raper Kanye West, założyciel Amazon.com Inc. Jeff Bezos, inwestor giełdowy, przedsiębiorca i filantrop Warren Buffett, współzałożyciel Microsoft Corp Bill Gates oraz konta firmowe Uber Technologies Inc i Apple Inc. (PAP)

cyk/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki