REKLAMA
Tour de spółki

Hakerzy mają się bać. Powstanie specjalna komórka w policji zwalczająca cyberprzestępczość

2016-04-29 01:51
publikacja
2016-04-29 01:51
fot. Reporters / STG / FORUM

Internetowych oszustów wytropi i unieszkodliwi Techniczne Centrum Zwalczania Cyberprzestępczości.

Powstanie specjalna komórka w policji zwalczająca cyberprzestępczość / fot. stevanovicigor / YAY Foto

Sieciowi przestępcy na dobre rozwinęli skrzydła: włamują się do systemów bankowych, kradną poufne dane, żądając okupu, czyszczą konta, nie mówiąc o tysiącach innych oszustw internetowych. Są coraz zuchwalsi.

Dlatego policja chce sięgnąć po ekstraśrodki i stworzyć w Komendzie Głównej wyspecjalizowaną komórkę, która od strony informatycznej będzie szukać sposobów, jak wykryć i wyeliminować hakerów.

"Centrum będzie służyć policji wiedzą i dostarczać myśl technologiczną, a także narzędzia, sprzęt i specjalistyczne systemy informatyczne do walki z cyberprzestępczością" - mówi "Rzeczpospolitej" Marcin Golizda-Bliziński, naczelnik Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji (KGP).

Prace nad powołaniem nowej komórki ruszyły. "Zamierzamy ściągnąć do Centrum informatyków z pasją i wiedzą na takim poziomie wtajemniczenia, by byli groźnymi przeciwnikami dla hakerów. W policji jest wiele takich osób" - tłumaczy Golizda-Bliziński. (PAP)

pd/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~hdrvn
Zamierzamy ściągnąć do Centrum informatyków z pasją i wiedzą na takim poziomie wtajemniczenia, by byli groźnymi przeciwnikami dla hakerów"

NIE STAĆ WAS!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki