REKLAMA
WEBINAR

Rafako przedłuża gwarancje dla bloku w Jaworznie

2023-01-25 06:58
publikacja
2023-01-25 06:58

Gwarancja należytego wykonania kontraktu dotyczącego budowy bloku energetycznego o mocy 910 MW w Jaworznie została przedłużona do 10 marca 2023 roku - poinformowało Rafako w komunikacie.

Rafako przedłuża gwarancje dla bloku w Jaworznie
Rafako przedłuża gwarancje dla bloku w Jaworznie
fot. Eva Alex / / Shutterstock

Wcześniej okres obowiązywania tej gwarancji upływał 14 lutego 2023 roku.

Rafako podało, że łączna kwota gwarancji należytego wykonania w zakresie realizacji kontraktu nie uległa zmianie i wynosi 549,8 mln zł.

Rafako było wykonawcą wartego ponad 6 mld zł nowego bloku energetycznego Taurona o mocy 910 megawatów w Jaworznie. Spółki od wielu miesięcy spierają się w związku z problemami w działaniu tego bloku. 11 stycznia Tauron wezwał Rafako do zapłaty ponad 1,3 mld zł tytułem kar umownych i odszkodowań. Rafako w całości kwestionuje żądania Taurona, zapowiadając, że zamierza złożyć wniosek o upadłość. Z kolei 13 stycznia Rafako wystąpiło do Taurona z roszczeniami na łączną kwotę 857,6 mln zł. Tauron uznał te roszczenia za nieuzasadnione.

Dotychczasowe mediacje między stronami przy udziale Prokuratorii Generalnej nie przyniosły porozumienia.

Komunikat Rafako

"Zarząd RAFAKO S.A. z siedzibą w Raciborzu ("Emitent"), podaje do wiadomości publicznej, iż w dniu 24 stycznia 2023 roku, doszło do przedłużenia do dnia 10 marca 2023 roku okresu obowiązywania gwarancji należytego wykonania w zakresie realizacji Kontraktu numer 2013/0928/Ri na "Budowę nowych mocy w technologiach węglowych w TAURON Wytwarzanie S.A. - Budowę bloku energetycznego o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III - Elektrownia II - w zakresie: kocioł parowy, turbozespół, budynek główny, część elektryczna i AKPiA bloku" ("Kontrakt") wiążącego Emitenta i Mostostal Warszawa S.A. z siedzibą w Warszawie jako wykonawcę oraz TAURON Wytwarzanie S.A. z siedzibą w Jaworznie ("TAURON Wytwarzanie") jako zamawiającego, a także do przedłożenia TAURON Wytwarzanie dokumentów potwierdzających przedłużenie okresu obowiązywania gwarancji należytego wykonania w zakresie realizacji Kontraktu"

(PAP Biznes)

seb/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Konflikt na linii Rafako-Tauron

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki