REKLAMA

Spadki na rosyjskiej giełdzie

2022-02-22 08:07, akt.2022-02-22 13:54
publikacja
2022-02-22 08:07
aktualizacja
2022-02-22 13:54

We wtorek główne indeksy giełdy w Moskwie kontynuowały przecenę, choć skala spadków była mniejsza niż w poniedziałek.

Spadki na rosyjskiej giełdzie
Spadki na rosyjskiej giełdzie
fot. Sergei Karpukhin / / FORUM

Dwadzieścia minut po otwarciu wtorkowej sesji Moex zniżkował o niespełna 7 proc., natomiast dolarowy RTS - o ponad 8 proc. Ale po niespełna sześciu godzinach handlu oba były już na niespełna 2-proc. minusach.

Bankier.pl

Przed 14:00 polskiego czasu nad kreską było kilka indeksów sektorowych, m.in. chemiczny, transportowy oraz górniczy. Najmocniej - o ponad 5 proc. - zniżkowały telekomy. Wyraźnie na czerwono świeciły się również spółki finansowe oraz z sektora dóbr konsumenckich. Mocno zyskiwały największe spółki, m.in. Gazprom (ponad 8 proc.) i Sberbank (przeszło 6 proc.),

W poniedziałek wieczorem prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret o uznaniu niepodległości tzw. republik ludowych - Donieckiej (DRL) i Ługańskiej (ŁRL), powołanych przez prorosyjskich separatystów w Donbasie. Następnie wydał wojskom rosyjskim rozkaz wkroczenia na ich terytorium.

W poniedziałek skala przeceny na rosyjskim parkiecie była największa od 2008 r. - Moex i RTS straciły po kilkanaście procent.

We wtorek rano znów osłabiał się rosyjski rubel, choć skala deprecjacji była nieznaczna. Tym niemniej kurs USD/RUB ponownie przebił 80, wspinając się na najwyższy poziom od ponad roku. W kolejnych godzinach waluta odzyskiwała siły na fali uspokojenia nastrojów na globalnych rynkach finansowych.

Promocja dla czytelników Bankier.pl

Finax przygotował promocję dla czytelników Bankier.pl. Każdy czytelnik, który spełni warunki promocji, otrzyma:

  1. Zwolnienie z pobierania prowizji manipulacyjnej za niskie wpłaty (czyli te poniżej kwoty 1000 EUR) na zawsze na wszystkich kontach (można ich otworzyć wiele w ramach jednego rachunku), które otworzy w Finax w okresie promocji.
  2. Voucher na darmowy miesiąc abonamentu w portalu Legimi na e-booki oraz audiobooki dostępne w ofercie, do wykorzystania w ciągu jednego roku (voucher zostanie wysłany w pierwszym tygodniu marca 2022 r.)

Aby skorzystać z promocji, w okresie od 14 do 28 lutego 2022 r. (okres promocji) należy wykonać następujące kroki:

  1. Kliknąć w link Bankier.pl prowadzący do strony internetowej Finax.
  2. Przejść w ten sposób  na stronę internetową Finax i otworzyć rachunek.
  3. Wpłacić na rachunek Finax pierwszy depozyt (wystarczy 150 zł).

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów, czyli osób, które nigdy nie posiadały konta w Finax.

Planujemy kontynuację tematu.

MKa

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (11)

dodaj komentarz
ajwaj_
update - Gaz jeszcze drozszy
_______________________
Cena giełdowa gazu w UE wzrosła o 12,5 procent do 1000 dolarów za 1000 metrów sześciennych, według notowań w Londynie.

Stało się to w momencie zaostrzenia sytuacji w Donbasie i doniesień o likwidacji ukraińskich dywersantów na granicy z Rosją w obwodzie rostowskim.
update - Gaz jeszcze drozszy
_______________________
Cena giełdowa gazu w UE wzrosła o 12,5 procent do 1000 dolarów za 1000 metrów sześciennych, według notowań w Londynie.

Stało się to w momencie zaostrzenia sytuacji w Donbasie i doniesień o likwidacji ukraińskich dywersantów na granicy z Rosją w obwodzie rostowskim. Cena gazu wzrosła od razu o 100 dolarów.
ajwaj_
PISia Sasin obiecuje
2022 tania energie
dziadekjarek
I nikt go nie chce od Putina
ajwaj_
""Nad kreską były za to Gazprom i Lukoil""

- a czemu ?
""Na otwarciu sesji kurs kontraktów terminowych wynosił 934,7 USD, co oznacza wzrost o 10,2% w stosunku do ceny 847,9 USD z poprzedniego dnia. Dotychczas najniższa cena wynosiła 923 USD.""

Guru gieldy PISia Sasin przysiegal,
""Nad kreską były za to Gazprom i Lukoil""

- a czemu ?
""Na otwarciu sesji kurs kontraktów terminowych wynosił 934,7 USD, co oznacza wzrost o 10,2% w stosunku do ceny 847,9 USD z poprzedniego dnia. Dotychczas najniższa cena wynosiła 923 USD.""

Guru gieldy PISia Sasin przysiegal, ze energia 2022 bedzie tania
dziadekjarek
Po polsku mówi się a dlaczego …
Ruski trolu
ajwaj_ odpowiada dziadekjarek
Ukrainiec znowu straciles oszczednosci zycia
pod Auchanem te 2,30 zl nazbierasz znowu
dziadekjarek odpowiada ajwaj_
2,3 rubla to nawet nie jest 1 hrywna
ameba1
Jak ktoś czekał na promocje to właśnie się pojawiła.
and00
Jeszcze nie, ja poczekam może do 600 nie dojdzie, ale jeszcze spadnie jak ruskie pójdą dalej, a chyba pójdą
ameba1 odpowiada and00
Pewnie jeszcze poleci. Panika się rozkręca. Problem w tym, że jest niczym nie uzasadniona. W Rosji i tak dalej biznes będą robić jak robili, a my od nich gaz musimy ciągnąć. Ludzie się przyzwyczają i wszystko zacznie wracać do normy. Tak jak było z Krymem. Wtedy spadki skończyły się na 800. Także warto pilnować rynku Rosyjskiego,Pewnie jeszcze poleci. Panika się rozkręca. Problem w tym, że jest niczym nie uzasadniona. W Rosji i tak dalej biznes będą robić jak robili, a my od nich gaz musimy ciągnąć. Ludzie się przyzwyczają i wszystko zacznie wracać do normy. Tak jak było z Krymem. Wtedy spadki skończyły się na 800. Także warto pilnować rynku Rosyjskiego, bo zwyczajnie można zarobić. Bardzo źle, że to wszystko jest powodowane agresją, ale nie ma się co łudzić, że ten świat jest taki wspaniały. Z każdej strony zwykły obywatel ma samych wrogów, jedynie rodzina i przyjaciele dają jakieś oparcie i poczucie sensu. Trzeba dbać o dobro swoje i otoczenia. Gdyby tak każdy robił, to żylibyśmy we wspaniałym świecie. Niestety są też tacy, którzy bardziej dbają o czyjeś nieszczęście, niż budowanie własnego dobrobytu. Mamy wielu psychopatów na świecie, a niektórzy z nich docierają do szczytów władzy.

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki