REKLAMA

Znane sklepy otwierają second handy - nowy trend na rynku

2020-10-09 10:55
publikacja
2020-10-09 10:55
fot. Sahacha Nilkumhang / Shutterstock

Levi's i Gucci otwierają ciucholoandy. W markowych second handach będzie można kupić odświeżone stare ubrania oddane przez innych klientów.

Na rynku odzieżowym kształtuje się nowy trend. Marki w ramach walki z marnowaniem materiałów oraz zaśmiecaniem planety zdecydowały się na otwarcie nowego rodzaju sklepów - second handów z firmowymi ubraniami, odświeżonymi i sprzedawanymi po niższej cenie.

Karta podarunkowa w Levi's

Levi's umożliwi klientom oddanie starych jeansów oraz innych ubrań marki w zamian za kartę podarunkową w ramach nowego projektu "Levi's Second Hand". Voucher będzie można wykorzystać na zakup nowej odzieży Levi's, a po jakimś czasie klienci mogą ponownie oddać "zużyte" ubrania. Firma odświeży otrzymaną odzież, a następnie trafi ona do sprzedaży po obniżonej cenie do sklepu.

Zakup pary jeansów odświeżonych w projekcie "Levi's Second Hand" pozwoli zaoszczędzić około 80 proc. emisji dwutlenku węgla oraz 700 gramów odpadów w porównaniu do zakupu nowej pary spodni, podkreśla Levi's w swojej kampanii reklamowej. Na razie taka opcja kupowania ubrań dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych.

Gucci - tańsza nowa kolekcja

Z kolei Gucci nawiązał współpracę z The Real Real - firmą internetową sprzedającą używane ubrania oraz dodatki. Na platformie będzie można kupić odzież oddaną przez klientów włoskiego domu mody oraz nowe ubrania marki Gucci, które nie sprzedały się w bieżącej kolekcji. Znana marka modowa odkupi od klientów ubrania, odświeży je, a następnie wystawi do ponownej sprzedaży.

The RealReal x Gucci

We're excited to announce The RealReal has joined forces with Gucci in a partnership that promotes circularity for luxury fashion. Consign or shop Gucci at The RealReal and a donation will be made to One Tree Planted to support global reforestation. Join us to extend the life cycle of luxury and create positive change for the planet. Explore the curated TRR x Gucci edit and learn more at bit.ly/3iqAAry

Posted by The RealReal on Monday, October 5, 2020

Gucci i Levi's nie są pierwszymi markami, które zdecydowały się na wykorzystanie starych ubrań - m.in. H&M w Szwecji testuje format sklepów z używaną odświeżoną odzieżą. Na Zalando również można kupić rzeczy z drugiej ręki. Natomiast w Polsce na warszawskich Bielanach otworzyła się Podzielna, w której każdy może zostawić niepotrzebne rzeczy oraz wziąć coś "nowego" z przedmiotów pozostawionych przez innych.

DF

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
xiven
a co sie będą.. lemingi i tak kupią
jarunia
Już w czasie II wojny światowej, ubrania skonfiskowane żydom, po odświeżeniu, upiększały nazi-cielska, maja know-how
rysiek58
to teraz większość Polek się poobkupuje w lumpeksach i szmateksach Gucciego. Tracę szacunek do tej marki. Takie to ekskluzywne sklapy będą że ja podziękuję.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki