Grzywny po 450 euro dla turystów za kąpiele w fontannach

Ośmioro turystów w Rzymie zostało ukaranych w niedzielę grzywnami w wysokości po 450 euro za kąpiele w fontannach. Straż miejska stanowczo egzekwuje nowe przepisy, zabraniające zachowań chuligańskich i pozbawionych szacunku dla zabytków stolicy.

(ZUMA Press)

Rzymskie media podały, że turysta z Ukrainy otrzymał karę za wejście do fontanny o nazwie Barcaccia na Placu Hiszpańskim. Siedem innych osób zostało przyłapanych na kąpielach w fontannach przy monumentalnym Ołtarzu Ojczyzny na Placu Weneckim. Tam grzywny zostały wystawione turystom z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Indii.

Pod specjalnym nadzorem jest też słynna rzymska Fontanna Di Trevi, która najczęściej jest miejscem zachowań turystów, uważanych za niegodne w historycznym mieście czy za akty chuligaństwa.

Zgodnie z przepisami uchwalonymi na początku czerwca zabronione jest także m.in. chodzenie z gołym torsem oraz moczenie nóg w fontannach. Nie wolno również dotykać ustami ulicznych kranów z wodą pitną. 

sw/ mal/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 13 po_co

Od zawsze fascynuje mnie fenomen pchania się w miejsca gdzie nie da się oddychać.
Nie rozumiem po co Ci ludzie się tam pchają, dla zdjęcia, fotki którą będą mogli się pochwalić (jednej z miliona identycznych które można znaleźć w sieci) ?
Większość z tych osób nawet nie wie co ogląda (jak zresztą widać po tych którzy włażą do środka).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne