REKLAMA

Grypa kosztuje miliardy

2015-10-29 05:06
publikacja
2015-10-29 05:06

Przeciwko grypie szczepi się tylko 3-5 proc. Polaków, a chorowanie jest kosztowne. Jak policzyła firma doradcza EY, bezpośrednie koszty tej choroby dla polskiej gospodarki to minimum 43,5 mln zł rocznie - pisze "Gazeta Wyborcza".

W tej kwocie kryją się koszty leków, hospitalizacji, diagnostyki - np. rentgen płuc. Gdy przypadków jest dużo, suma ta rośnie już do 730 mln zł.

A jeśli doliczymy koszty pośrednie, np. absencje w pracy, grypa może nas kosztować miliardy złotych - wskazuje "GW". (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~unscannable
Proszę was oszczędźcie mi tej farmaceutycznej propagandy.

Kto jeszcze czyta takie ścierwa jak GWno?
~Machu
Zaczęli od 43 mln, a skończyli na kilku miliardach :D
GW jaja sobie chyba robi z czytelników :)
~Autor
Mój syn właśnie choruje ma 38 temperatury czy powinien się zaszczepić? bo spać nie może ze świadomością ile to mnie kosztuje.
~bari
Lobby farmaceutyczne znów w natarciu, żeby wyprzedać toksyczne szczepionki. Mycie rąk i unikanie skupisk ludzi w czasie sezonu grypowego starczy. Ponadto czosnek, cytryna i natka pietruszki zapewniają wystarczający poziom witamin, żeby chronić się przed grypą, a nie truć rtęcią lub aluminium wstrzykiwanym w Lobby farmaceutyczne znów w natarciu, żeby wyprzedać toksyczne szczepionki. Mycie rąk i unikanie skupisk ludzi w czasie sezonu grypowego starczy. Ponadto czosnek, cytryna i natka pietruszki zapewniają wystarczający poziom witamin, żeby chronić się przed grypą, a nie truć rtęcią lub aluminium wstrzykiwanym w szczepionkach.
~tm
Dajcie już spokój z reklamowaniem szczepionek na grypę, w kółko to samo aż do porzy... Wysilcie się i napiszcie ile kosztują inne choroby, np: nowotwory.
~rene
Czyżby właścicielom "polskiej" gospodarki zaczynało się nie bilansować czy to maksymalizacja zysku?
Już w ogóle się z tym nie kryją.
Normalnie to taki problem powinien być rozpatrywany z pozycji człowieka a tutaj jest traktowany jako mięso armatnie i koszty uzyskania przychodu.
~Nemeczek
Jak się szczepiłem - dwa lata- chorowałem. Gdy przestałem- przechodząc na środki "swojskie" czosnek, malina- od 3 lat nie choruję. Pozdrawiam wszystkich sponsorów firm farmaceutycznych

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki