REKLAMA

Gruzini chcą do UE bez wiz

2015-08-04 16:14
publikacja
2015-08-04 16:14
Gruzini chcą do UE bez wiz
Gruzini chcą do UE bez wiz
/ Parlament Europejski

Gruzini liczą, że w 2016 r. będą mogli jeździć do krajów Unii Europejskiej bez wiz. Obietnicę rychłego wprowadzenia ruchu bezwizowego złożyli przebywający w Tbilisi przedstawiciele komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego.

Zapewnienia przedstawicieli Unii natychmiast podchwycili gruzińscy urzędnicy. Rząd w Tbilisi rozpoczął kampanię edukacyjną, która ma przygotować Gruzinów do korzystania z udogodnienia, jakim będzie ruch bezwizowy. Przeciętni mieszkańcy gruzińskiej stolicy tłumaczą, że zniesienie wiz pomoże im w znalezieniu pracy w krajach Unii Europejskiej. Drwią przy tym, że z powodu trudnej sytuacji materialnej, z Gruzji wyjedzie co najmniej połowa mieszkańców. -Rzeczywiście ludzie chcą wyjechać w poszukiwaniu pracy, bo bezrobocie jest tak wysokie, że pozostaje im tylko emigracja, żeby mogli nakarmić swoje rodziny - przekonuje tbiliski taksówkarz.

W kampanii edukacyjnej przygotowanej przez gruziński rząd, eksperci tłumaczą swoim rodakom, że zniesienie wiz nie jest równoznaczne z uzyskaniem swobodnego dostępu do unijnego rynku pracy. Dodają też, że Unia Europejska przygotowała odpowiednie mechanizmy, które pomogą w tworzeniu nowych miejsc pracy w Gruzji.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Tbilisi/mcm/ nyg

Źródło:IAR
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gruzja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki