REKLAMA

Grupa WP wchodzi w segment medyczny e-commerce

2018-01-24 09:44
publikacja
2018-01-24 09:44

Wirtualna Polska (Grupa WP) wchodzi w segment medyczny e-commerce i będzie budować go samodzielnie, poinformował prezes Jacek Świderski.

fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

"Wirtualna Polska rozwija serwis WP abcZdrowie. Od teraz użytkownicy mogą szybko i bez rejestracji umówić wizytę u lekarza. W nowej usłudze swoje terminy udostępnia prawie 7 tysięcy lekarzy z całego kraju" - czytamy w komunikacie.

"Wirtualna Polska, wchodząc na rynek umawiania wizyt u lekarza, rozszerza swoją działalność o kolejny segment e-commerce po turystyce, modzie, wyposażeniu wnętrz i usługach finansowych. Po raz pierwszy budujemy go samodzielnie. Do tej pory stawialiśmy wyłącznie na przejęcia" - powiedział Świderski, cytowany w komunikacie.

Umawianie wizyt lekarskich to odpowiedź na prośby użytkowników, którym brakowało takiej możliwości. Teraz w serwisie korzystać mogą z badań i konsultacji w 130 specjalizacjach. Wystarczy w wyszukiwarce znaleźć odpowiedniego specjalistę, wypełnić formularz i potwierdzić umówienie wizyty poprzez SMS-a lub dokonać płatności, podano w informacji.

"Umawianie wizyt lekarskich to część, której potrzebowaliśmy, by WP abcZdrowie stało się kompletnym serwisem w zakresie profilaktyki i zdrowia. Dzięki tej funkcjonalności zyskują zarówno użytkownicy, jak i lekarze - tak naprawdę każdy specjalista może się do nas zgłosić. Nie stosujemy długoletnich umów, czy opłaty abonamentowej" - powiedział VP Media Product w Wirtualnej Polsce Adam Plona, cytowany w komunikacie.

Z nowej funkcjonalności można skorzystać również mobilnie. "Serwis zoptymalizowaliśmy do szybkiej i intuicyjnej obsługi na każdym urządzeniu. Chcemy wyróżniać się dostępnością terminów praktycznie 'od ręki' - umówienie wizyty bez konieczności długiego oczekiwania to jedna z najczęstszych potrzeb podawanych przez użytkowników" - dodała dyrektor obszaru Zdrowie i parenting Mariola Kucharska, cytowana w komunikacie.

System przypomni o umówionej wizycie dzień wcześniej, a także na dwie godziny przed jej terminem przy pomocy wiadomości e-mail i SMS-a z dokładnymi informacjami o rezerwacji.

Jak podano, WP abcZdrowie to największy polski serwis w kategorii zdrowie i medycyna. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI w grudniu 2017 roku odwiedziło go 6,8 mln realnych użytkowników. Serwis stanowi bazę wiedzy z zakresu medycyny i zdrowego stylu życia. Jego użytkownicy mogą bezpośrednio zadawać pytania specjalistom z różnych dziedzin. W sumie, udzielili już ponad milion odpowiedzi.

Źródło:
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki