REKLAMA

Koniec żółtego słoneczka. Grupa Polsat zmienia logotyp i nazwę

2021-06-11 09:02
publikacja
2021-06-11 09:02
Koniec żółtego słoneczka. Grupa Polsat zmienia logotyp i nazwę
Koniec żółtego słoneczka. Grupa Polsat zmienia logotyp i nazwę
/ Grupa Polsat

Grupa Polsat, stworzona przez Zygmunta Solorza, zmieni logotyp i nazwę. Słynne słoneczko zniknie po prawie 30 latach obecności w domach. Zmiany zaczną się od marek kluczowych: Plusa i Polsatu.

Nowe logotypy zostały zaprojektowane z jednej strony tak, by wizualnie kojarzyły się z jedną Grupą, a z drugiej - by zachowały swoje indywidualne wartości. Plus to wszystko, co jest związane z komunikacją, a Polsat - z treściami - czytamy w komunikacie. Zielony kolor Plusa to m.in. innowacja i rozwój oraz troska o środowisko i lepsze życie. Żółty kolor Polsatu to energia, radość i optymizm płynące ze słońca - nierozerwalnie związanego z Polsatem. 

- Dzisiaj nadszedł ważny dzień - rozpoczynamy nowy rozdział w historii Grupy  - przedstawiamy nowe logotypy wspomnianych naszych najważniejszych i kluczowych marek: Plusa i Polsatu - tak zmiany zapowiedział Zygmunt Solorz. - Będziemy też w komunikacji korporacyjnej używać nowej nazwy Grupy, podkreślającej tę zależność i współdziałanie - Grupa Polsat Plus - dodał.

fot. / / Grupa Polsat

- Zaczynaliśmy od jednego satelitarnego kanału telewizyjnego, który nazwaliśmy PolSat. Byliśmy pierwszym komercyjnym kanałem telewizyjnym. Trochę później Plus udostępnił możliwość komórkowych rozmów telefonicznych. I tak zapoczątkowała się wolność w korzystaniu z usług telekomunikacyjnych. Obecnie, prawie 30 lat później, oferujemy milionom naszych widzów i klientów pakiet wielu usług pod markami Plus i Polsat. Umożliwiamy ludziom komunikowanie się z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, pracę, naukę, surfowanie w internecie bez ograniczeń, gdzie mogą cieszyć się np. rozrywką, sportem czy informacją, mogą również rozwijać swoje biznesy. Mogą cieszyć się kontentem i emocjami, jakie dostarczamy. Wszystko to jest dostępne w wybranym przez siebie miejscu, czasie i na dowolnym urządzeniu - mówi Zygmunt Solorz. 

Grupa Polsat Plus jest dzisiaj obecna z oferowanymi usługami w prawie co drugim domu w Polsce, mieszkańcy Polski korzystają z ponad 18 milionów usług internetu i telefonii, a jej programy ogląda codziennie prawie 20 milionów ludzi. Dostarcza ponad 40 kanałów telewizyjnych i posiada prawie 9 mln odbiorców usług telewizyjnych platformy cyfrowej, telewizji internetowej (IPTV, OTT Stream) oraz aplikacji z programami na żądanie (VOD/Ipla) - zaznacza Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

Nieco ponad rok temu grupa rozpoczęła też budowę sieci 5G i obecnie ponad 12 mln mieszkańców Polski może korzystać z tej technologii, która oferuje transfer danych do 600 MB/s bez kabla.

Zaprezentowane nowe logotypy rozpoczynają ewolucyjne zmiany w portfolio marek Grupy oraz strategii ich komunikacji. Zmiana ta ma charakter stopniowy, jest zaplanowana i rozłożona w czasie na kilka etapów.

KWS

Źródło:
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (12)

dodaj komentarz
podatnik-
A ja nadal marzę, Sarkozy wyprowadzony w kajdankach, śp. Madoff po sześciu miesiącach śledztwa wyprowadzony w kajdankach, Krauze wyprowadzony w kajdankach,etc, kiedy więc ministrze Ziobro zobaczę w Wydarzeniach realizację obietnicy wyborczej i nastąpi wyprowadzanie Solorza-Żaka- Kroka-Podgórskiego czyli cztero-nazwiskowego i tyleż A ja nadal marzę, Sarkozy wyprowadzony w kajdankach, śp. Madoff po sześciu miesiącach śledztwa wyprowadzony w kajdankach, Krauze wyprowadzony w kajdankach,etc, kiedy więc ministrze Ziobro zobaczę w Wydarzeniach realizację obietnicy wyborczej i nastąpi wyprowadzanie Solorza-Żaka- Kroka-Podgórskiego czyli cztero-nazwiskowego i tyleż paszportowego pieszczocha Misji Wojskowej w Berlinie Zachodnim w kajdankach, za nie rozliczenie się z Akcjonariuszami Elektrimu?
m00zyk
Gdybyśmy mieli właśnie lata 80. XX wieku - to by nawet pasowało. Bardzo retro logo. Jestem "na nie".
wnr
Tęczowe se mogli dać, bo teraz taka moda nastała :P
m00zyk
Powiem więcej - zmarnowali świetną okazję. Homofoby.
and00
ps
Jak tak by zrobił Orange albo T Mobile, to okazało by się ze za nazwę trzeba płacić 200.000.000 zł rocznie praw autorskich do centrali :), inaczej nikt nie skorzysta z usług nieznanej sieci
A za nowy znaczek jeszcze więcej :)
pozhoga
A gdzie ostrzeżenie, że to reklama?
kmiarek
Polsat wyraźnie wspiera naszych rządzących, a teraz zapatrzył się też na ich czołowe programy.
Tam główne hasła to 500+, 300+, mieszkanie plus, to i Polsat zmienił nazwę na Grupa Polsat plus. :)
demeryt_69
Dlaczego ten esbeckie konfident ma aż 4 nazwiska? Całe życie wałki ...
300_pala
I rezydencje podatkową na Cyprze ?

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki