REKLAMA

Grupa Asseco Poland szacuje zysk netto w I półroczu

2021-08-05 23:00
publikacja
2021-08-05 23:00
Grupa Asseco Poland szacuje zysk netto w I półroczu
Grupa Asseco Poland szacuje zysk netto w I półroczu
/ Asseco Poland

Grupa Asseco Poland szacuje zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszym półroczu 2021 roku na 240,6 mln zł, a w samym drugim kwartale sięgnął on 138,2 mln zł - poinformowała spółka na swojej stronie internetowej. Konsensus PAP Biznes zakładał, że w drugim kwartale Asseco Poland miało 125,9 mln zł zysku netto.

Spółka zastrzega, że podana wartość jest szacunkowa i może jeszcze ulec zmianie. Skonsolidowany raport za pierwsze półrocze 2021 roku Asseco Poland opublikuje 25 sierpnia.

Informacje o szacunkach wyników spółki giełdowe z reguły zamieszczają w formie komunikatów w systemie ESPI, ale Asseco Poland podało na stronie internetowej, że informacja o wysokości szacunkowego wyniku netto za I półrocze 2021 r. nie stanowi w ocenie spółki informacji poufnej w rozumieniu art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku.

Asseco Poland przy publikacji komunikatu o szacunkowych wynikach na swojej stronie internetowej przywołało obowiązujące od 1 lipca Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2021.

Zasada 1.2 tego dokumentu zakłada, że "spółka umożliwia zapoznanie się z osiągniętymi przez nią wynikami finansowymi zawartymi w raporcie okresowym w możliwie najkrótszym czasie po zakończeniu okresu sprawozdawczego, a jeżeli z uzasadnionych powodów nie jest to możliwe, jak najszybciej publikuje co najmniej wstępne szacunkowe wyniki finansowe”.

Z kolei zasada 1.1, na którą powołało się Asseco Poland, przewiduje, że "spółka prowadzi sprawną komunikację z uczestnikami rynku kapitałowego, rzetelnie informując o sprawach jej dotyczących. W tym celu spółka wykorzystuje różnorodne narzędzia i formy porozumiewania się, w tym przede wszystkim korporacyjną stronę internetową, na której zamieszcza wszelkie informacje istotne dla inwestorów”. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki