REKLAMA

Grodzki: Orlen wyprzedaje zasoby strategiczne. Działa na niekorzyść spółki

2023-09-30 16:34
publikacja
2023-09-30 16:34

Obawiam się, że Orlen wyprzedaje zasoby strategiczne, czyli działa na niekorzyść swojej spółki – ocenił w sobotę marszałek Senatu Tomasz Grodzki (PO) odnosząc się do cen paliw na stacjach koncernu oraz doniesień o ich brakach w niektórych lokalizacjach.

Grodzki: Orlen wyprzedaje zasoby strategiczne. Działa na niekorzyść spółki
Grodzki: Orlen wyprzedaje zasoby strategiczne. Działa na niekorzyść spółki
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Według niego za takie działania prezes spółki Daniel Obajtek powinien zostać odwołany ze stanowiska przez radę nadzorczą koncernu.

„Obawiam się że Orlen wyprzedaje zasoby strategiczne, czyli działa na niekorzyść swojej spółki. W normalnym świecie prezes byłby natychmiast przez Radę Nadzorczą odwołany, no ale Polska, jak mawiał słynny satyryk, +to jest dziwny kraj+ i my będziemy musieli to wszystko prostować i naprawić” - powiedział marszałek Senatu dziennikarzom w Krakowie.

W ocenie Grodzkiego sytuacja na stacjach Orlenu wynika z okresu wyborczego. „Teraz, jak jest czas wyborczy i to właśnie zrobili, paliwo jest wykupywane w dużych ilościach, co oczywiście prowadzi do reglamentacji i tych tzw. awarii dystrybutorów. To byłoby śmieszne, gdyby nie było skandaliczne” - mówił podczas briefingu.

Według polityka prowadzi to też do „sytuacji dość poważnej, bo karetki, które mają umowy z Orlenem nie mogły zatankować”. „Jak to wytłumaczyć ludziom, którzy czekają na pomoc?” - pytał Grodzki.

Marszałek Senatu ocenił, że „to jest dokładnie jak na Węgrzech – ceny były sztucznie zduszone do wyborów, a niemal dzień po wyborach na Węgrzech wystrzeliły o 30 procent i u nas będzie to samo” - wskazał.

Grodzki pytany przez dziennikarzy o działania prokuratury związane z tragicznym wypadkiem na autostradzie A1 ocenił, że „to jest jeden z przykładów, że minister Ziobro doprowadził wymiar sprawiedliwości do stanu de facto upadku”.

„Były filmy, były nagrania, były zeznania służb. Nie wiem kogo czy co oni kryją, bo ogłaszając, że ten człowiek będzie ścigany pozwolili mu wyjechać, jak twierdzi władza, nawet poza Europę i teraz trzeba go ścigać listem gończym” - powiedział Grodzki.

16 września br. wieczorem na autostradzie A1 w Sierosławiu (pow. piotrkowski, woj. łódzkie) w tragicznym wypadku z udziałem samochodów bmw i kia zginęła trzyosobowa rodzina, w tym 5-letnie dziecko. Według ustaleń śledczych kierujący bmw jechał z prędkością co najmniej 253 km/h. 29 września Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim wydała list gończy za Sebastianem Majtczakiem, podejrzanym o spowodowanie tego wypadku.

„Wiem, że są prokuratorzy, którzy cierpią bardzo, bo chcą ścigać przestępców, chcą być niezależną prokuraturą, jak to jest w normalnych państwach, a tymczasem przełożeni zamieniają ich w zbrojne ramię nawet nie PiS-u, tylko Solidarnej Polski i ministra Ziobry” - powiedział Grodzki.

„To są rzeczy, do których nie wolno nam się przyzwyczaić, to są rzeczy które musimy jak najszybciej przerwać i zakończyć inaczej nasza ojczyzna naprawdę będzie się miała źle” - zakończył marszałek izby wyższej.(PAP)

rgr/ agz/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (41)

dodaj komentarz
grab
Panie Grodzki, Nie dla kampanii negatywnej!
plota
Przypominam, że Grodzkiego PIS posądził o łapówkarstwo po tym jak odmówił pisiorom zdrady paktu senackiego i przejścia na stronę pisiorów. Dodam, że dowody przeciwko niemu próbowała pisiorska prokuratura zbierać przez ogłoszenia w gazetach. To powinno dać każdemu do myślenia.
podatnik-
Funkcjonariuszu Grodzki ośmieszacie funkcję, którą pełnicie wypowiadając się na tematy ,na których się nie znacie!
qart
Dane Grodzkiego wyssane z brudnego palca.
Ps. Kiedy koperciarz, łapówkarz stanie przed sądem? Oskarżają go o łapówki JEGO PACJENCI nie politycy.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
ssmentek
bankier.pl publikuje fake newsy dzień po dniu. O "statkach z węglem z Rosji", "Inflacji 100%" i co tam jeszcze. Są częścią grupy kapitałowej "Bonnier". Dziś wojsko musi w Szwecji pomagać policji. Takie są efekty rozpowszechniania kłamstw.
iluminata_4
Ma tupet koperfield!
Platforma niemiecka zarżnęła spółkę natychmiast po dorwaniu się do żłoba.
Orlen przestał być rentowny nawet, a kurs spadał pod ceny z debiutu niewidziane przez 10 lat!
ssmentek
Koperciarz znowu bredzi :) Wyprzedawanie rezerw strategicznych mogło by mieć wpływ na cenę gdybyśmy mieli własne wydobycie w kraju jak USA i wszystkie firmy były by prywatne. Orlen ma dość na pokrycie potrzeb, a paliwa w kieszeń nie nalejesz. Także guzik wyjdzie z tej antypolskiej akcji totalnej opozycji.
ssmentek
Gdyby ktoś nie rozumiał skąd fake newsy na bankier.pl:

"Jesteśmy częścią szwedzkiej Grupy Bonnier – koncernu medialnego (...). W Polsce działamy od 1997 (...). W 2015 do grupy dołączył Bankier.pl".

Ten koncern medialny jest współodpowiedzialny za nieszczęścia w Szwecji. Przez dekady sączyli szwedom propagandę
Gdyby ktoś nie rozumiał skąd fake newsy na bankier.pl:

"Jesteśmy częścią szwedzkiej Grupy Bonnier – koncernu medialnego (...). W Polsce działamy od 1997 (...). W 2015 do grupy dołączył Bankier.pl".

Ten koncern medialny jest współodpowiedzialny za nieszczęścia w Szwecji. Przez dekady sączyli szwedom propagandę w wyniku której dziś wojsko musi pomagać policji w patrolowaniu ulic.
grzegorzkubik
Szkoda słów na tego faceta. Zlikwidować immunitety i zamknąć go na 120 lat.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki