REKLAMA

Gremi Media zwiększa odpis na należności Ruchu do 3,9 mln zł

2019-02-12 18:56
publikacja
2019-02-12 18:56

Gremi Media zdecydowało o zwiększeniu odpisu na należności przeterminowane od Ruchu do ok. 3,9 mln zł z 2,45 mln zł wcześniej, w związku ze złożeniem do sądu przez Ruch aktualizacji propozycji układowych - podała spółka w komunikacie.

fot. Rafał Guz / / FORUM

"Wysokość odpisu aktualizującego została zwiększona z kwoty 50 proc. należności przeterminowanych do kwoty 80 proc., tj. 3,92 mln zł, co oznacza zwiększenie odpisu aktualizacyjnego o kwotę 1,47 mln zł" - napisano.

Dodono, że zarząd Gremi Media nadal podejmuje działania w celu odzyskania należnych płatności.

Gremi Media to wydawca m.in. dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”. Spółka jest notowana na NewConnect od listopada 2017 roku.

Dystrybutor prasy Ruch złożył 31 sierpnia 2018 r. w sądzie wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. W styczniu zarząd Ruchu przedstawił wierzycielom szczegóły planu restrukturyzacji spółki, który zakłada m.in. zwiększenie redukcji zadłużenia wobec największych wydawców do 80 proc. (wcześniej miało to być 50 proc.) i objęcie układem mniejszych wydawców, czyli takich, którym zalega od 100 tys. zł do 1 mln zł. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Czarne chmury nad Ruchem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki