Grecki rząd zaprzecza doniesieniom o przewozie imigrantów z Niemiec na Kretę

2016-08-14 18:36
publikacja
2016-08-14 18:36
fot. Reuters / FORUM

Grecki rząd zaprzecza doniesieniom o przewozie imigrantów z Niemiec na Kretę. Wcześniej taką informację podali dziennikarze z Krety. Utrzymują też, że ponad trzy tysiące uchodźców ma trafić na wyspę w grudniu w ramach umowy Dublin III.

Grecki minister do spraw migracji oświadczył, że informacje o przewozie imigrantów z Niemiec na Kretę są nieprawdziwe i mają na celu stworzenie problemów w stosunkach między Grecją a Unią Europejską. Janis Muzalas nie sprecyzował jednak, którzy migranci zostaną umieszczeni w czterech ośrodkach, jakie powstaną na Krecie pod koniec sezonu turystycznego.

Podkreślił jednocześnie, że unijno-tureckie porozumienie o zatrzymaniu napływu migrantów do Europy jest nadal przestrzegane przez Ankarę i na razie nie można mówić o zwiększonej liczbie uchodźców, jaka dociera na greckie wyspy. Tymczasem w ciągu ostatnich 48 godzin na Lesbos, Chios i Samos dotarło ponad 185 uchodźców, mimo silnego wiatru, który dziś rano dochodził do 9 stopni w skali Beauforta. Tym samym liczba migrantów na tych wyspach przekroczyła osiem tysięcy i jest najwyższą od czasu zawarcia w połowie marca unijno-tureckiego porozumienia.

W całej Grecji z powodu zamkniętych granic utknęło ponad 57 tysięcy migrantów. Zgodnie z umową Dublin III, każdy kraj Wspólnoty może odesłać do innego unijnego kraju nadmierną liczbę uchodźców.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Beata Kukiel-Vraila/ Ateny/em/ pbp

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki