Grecja: zaostrzone kontrole w związku z paczkami-bombami

Greckie służby zaostrzyły kontrole na lotniskach w związku z dwiema paczkami-bombami, które zostały wysłane do Niemiec i Francji. Nikos Toskas grecki minister ds. ochrony obywateli podkreślił, że państwa te współpracują ze sobą w celu wyjaśnienia sprawy.

Grecki minister stwierdził, że odpowiednie działania powinny zostać przeprowadzone także w innych krajach europejskich, po to by podejrzane przesyłki były wykrywane. Przez całą noc policja przeprowadzała kontrolę, aby zobaczyć gdzie są luki w procedurze wysyłania poczty zarówno na terenie Grecji, jak i pozostałej Europy - powiedział Nikos Toskas w greckiej telewizji SKAI.

Przedwczoraj z Aten do niemieckiego ministerstwa finansów trafiła przesyłka z mieszanką wybuchową. Odpowiedzialność za to wzięła na siebie grecka organizacja terrorystyczna Konspiracyjne Komórki Ognia. Z kolei wczoraj koperta z materiałem wybuchowym została dostarczona do Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Paryżu, raniąc jedną osobę. Wszystko wskazuje na to, że także za drugą przesyłką stoi ta sama organizacja - dodał grecki minister.

Organizacja Konspiracyjne komórki ognia działająca w Grecji od 2008 roku przeprowadziła wiele akcji sabotażowych. W 2010 roku została uznana za terrorystyczną przez Stany Zjednoczone.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/mg/nyg

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil