Grecja ubiega się o finansowanie pomostowe na lipiec

Grecja zwróciła się do swych europejskich partnerów z wnioskiem o przyznanie jej finansowania pomostowego na lipiec, zanim jeszcze zawarte zostanie porozumienie ws. długofalowej pomocy dla Aten - powiedział we wtorek Reuterowi przedstawiciel greckiego rządu.

(fot. Louisa Gouliamaki / EastNews)

Takie finansowanie pomostowe pokryłoby potrzeby Aten do końca miesiąca, by móc "w tym krótkim okresie wypracować szerokie, praktyczne porozumienie" - wyjaśnił rozmówca Reutera

Wcześniej we wtorek przedstawiciel greckiego rządu powiedział też, że Grecja przedstawi w środę wierzycielom zmodyfikowaną i "poprawioną" wersję swej propozycji reform z zeszłego tygodnia, aby można było odblokować fundusze pomocowe dla Aten.

Rząd ma zamiar uwzględnić w swej propozycji stanowisko wierzycieli Grecji, a także "wyniki referendum" - poinformowały źródła rządowe.

Atenom zależy na szybkim zawarciu porozumienia z europejskimi partnerami, by można było uruchomić finansowanie dla greckiego sektora bankowego, któremu grozi rychłe załamanie, jeśli nie zostanie zniesiona kontrola przepływów kapitałowych obowiązująca od ponad tygodnia.

Wcześniej we wtorek szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem poinformował, że Grecja wystąpi o nowy program pomocowy do strefy euro i w środę wnioskiem zajmą się ministrowie finansów eurolandu; w ciągu kilku dni ma być gotowa ocena instytucji w sprawie sytuacji Grecji.(PAP)

fit/ kar/ jtt/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 ~asasasa

mieli ekstra 4 miesiace na dogadanie sie, a pozer fuck-o-fakis, czy jakos tam cwaniakowal zamiast zamknac temat... teraz znowu zebraja... wstyd I hanba... grosza bym im nie dal I komornika naslal...

! Odpowiedz
5 4 ~bari

Może niech się zwrócą do ukrów, nie płacą a cały czas są kredytowani, ponoć Szczurek z Belką przekazali kolejne miliardy do MFW na pomoc, która zaraz pojedzie do banderowców na zakup broni, bo nie do Greków.

! Odpowiedz
0 7 ~o-O-o

Wlasnie na posiedzeniu parlamentu premier grecji powiedzial ze domaga sie obciecia dlugu grecji bo to sa przeciez pieniadze bankow (czyli hien finansowych), odpowiedziano mu ze myli sie bo kraje EU zrzucily sie na pomoc dla grecji i niech o tym nie zapomina to nie sa tylko pieniadze bankow ale rowniez pieniadze podatnikow EU. Grek jest ogolnie nawiedzony twierdzi ze cale to gowno to nie jego wina bo rzydzi dopiero 5 miesiecy dostal odpowiedz ze o 5 miesiecy za dlugo bo nic nie zrobil z reformami i obiecuje greckiemu spoleczenstwu nierealne rzeczy np. otwarcie bankow do 48h po referendum, czy lepsza pozycje do negocjacji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 25 ~Eltor

Grecja: "Wiencej pieniendzuff!"

! Odpowiedz
0 23 ~znudzony

Czy ktoś tu kogoś nie wali w rogi?
Dlaczego nie pozwolic Grekom życ z zachomikowanych oszczędności?
Socjaliści z Grecji śmią się jeszcze usmiechac zamiast wisieć na latarniach.
Rosja Grecję sfinansuje?

! Odpowiedz
0 20 ~Arek

Komuchom zawsze najlepiej wychodzi branie i rozdawanie cudzego a nie owoców własnej pracy do której się nie palą.

! Odpowiedz
0 14 ~autor odpowiada ~Arek

typowe zachowanie kredyciarzy -żyć ponad stan i z tupetem domagać się więcej.
Winne całe społeczeństwo mogące dokonywać wyboru.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil