Grecja: negocjacje z wierzycielami w sprawie kolejnej transzy

W Atenach rozpoczęły się negocjacje z międzynarodowymi wierzycielami w sprawie zakończenia drugiej oceny greckich reform. Rządowe źródła donoszą, że rozmowy toczą się w dobrym kierunku, a stronom udało się zamknąć kwestie związane z przelaniem miliarda siedmiuset milionów euro z ostatniej transzy dla Aten.

Premier Grecji Aleksis Cipras
Premier Grecji Aleksis Cipras (Parlament Europejski)

Chodzi o część transzy, która nie została odblokowana podczas ostatniego spotkania ministrów finansów państw strefy euro w sprawie Grecji. Unijni ministrowie wstrzymali wówczas wypłatę tych pieniędzy, bo Ateny nie przedstawiły im wszystkich potrzebnych danych statystycznych. Zielone światło na ich wypłatę ma dać grupa robocza Eurogrupy w poniedziałek.

Jak donoszą rządowe źródła, dziś omówiono też kwestie związane z zarządzaniem funduszem prywatyzacyjnym. Pierwsza tura negocjacji w Atenach potrwa do przyszłego czwartku. Kolejna rozpocznie się w listopadzie. Rząd Aleksisa Ciprasa ma nadzieję, że uda mu się zakończyć drugą ocenę greckich reform najpóźniej w grudniu. Zdaniem ekspertów, będzie to jednak trudne, zwłaszcza że z zakończeniem pierwszej oceny reform grecki rząd spóźnił się ponad dziesięć miesięcy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Beata Kukiel-Vraila/Ateny/em/ nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Michał_

O greckich pomocach juz nawet się nie pisze bo wszyscy wiedzą że dostaną i tak w niekonczonosc to poco pisać i dupe zawracać pierdołami

! Odpowiedz
0 3 ~oPolsko

Ten Cipak ładnie sprzedał greków...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil