REKLAMA

Grecja: bankowe wakacje przedłużone do środy

2015-07-06 18:30
publikacja
2015-07-06 18:30

Bankowe wakacje w Grecji przedłużone. W związku z niepewną sytuacją finansową banki w całym kraju pozostaną zamknięte do środy. Nadal będzie też obowiązywał dzienny limit wypłat z bankomatów, wynoszący 60 euro.

Decyzja zapadła na spotkaniu przedstawicieli banków z urzędnikami z tamtejszego ministerstwa finansów.

O zamknięciu banków i wprowadzeniu ograniczeń greckie władze zdecydowały na początku ubiegłego tygodnia. Było to spowodowane obawą przed finansowymi perturbacjami po tym, jak fiaskiem zakończyły się negocjacje Grecji z Unią Europejską w sprawie nowego pakietu pomocowego.

Poprzednia transza finansowego wsparcia wygasła z końcem czerwca, przez co Grecja nie spłaciła długu wobec międzynarodowych wierzycieli i stało się de facto niewypłacalna.

W niedzielnym referendum Grecy zdecydowali, że są przeciwni porozumieniu z wierzycielami na obecnych warunkach. Jutro po południu w Brukseli o wyniku głosowania mają dyskutować ministrowie finansów krajów należących strefy euro. Wieczorem natomiast w tej sprawie rozmawiać będą szefowie państw eurolandu.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/rtr&wczesn/md/jp

Źródło:IAR
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~MacGawer
Grecy powinni przygotować się na dalsze ograniczanie wypłat. Pod koniec tygodnia może dojdą do 20 euro dziennie (o ile wczesniej nie wprowadzą d\rachmy).

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki