Gra "Pokemon Go" zarobiła ponad 8 mld zł

Choć aplikacja "Pokemon GO" nie skończyła jeszcze trzech lat, to już zarobiła ponad 8 mld zł. Użytkownicy gry w ubiegłym roku dokonali zakupów w aplikacji Niantic'a za 800 mln USD.

(fot. Hitoshi Yamada / FORUM)

"Pokémon" jest dziełem japońskiego projektanta gier Satoshi'ego Tajiri'ego, który pracę nad stworzeniem gry na konsolę Nintendo rozpoczął jeszcze w latach 90. Szybki i spektakularny sukces serii gier o przypominających zwierzęta istotach posiadających supermoce zaowocował stworzeniem całego uniwersum, na które złożyła się m. in. kreskówka odcinkowa, filmy animowane, manga i książki. 

Od 2016 r. do grona dzieł nawiązujących do pomysłu Tajiri'ego dołączyła aplikacja na smartfony "Pokemon GO", która - wykorzystując prawdziwe mapy miast - pozwala użytkownikom łapać wirtualne stworzenia podczas pieszych wycieczek. 

Aplikację z grą możemy ściągnąć na swojego smartfona bezpłatnie, jednak później w celu "lepszych łowów" należy dokonywać mikrozakupów, co jest głównym źródłem dochodu z gry. Niantic jest obecnie na etapie pozyskiwania inwestorów, którzy wzmocnią rozwój firmy. Portal Chip.pl poinformował, że producent z Doliny Krzemowej prawdopodobnie rozmawia z Samsungiem w celu stworzenia treści, które mogłyby być dostępne jedynie na urządzeniach koreańskiego giganta. 

KS 

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil