REKLAMA

Gowin zapowiada dobre wieści dla narciarzy. Stoki i hotele będą otwarte?

2020-11-23 13:34, akt.2020-11-23 14:44
publikacja
2020-11-23 13:34
aktualizacja
2020-11-23 14:44
fot. Paweł Szadkowski / FORUM

W rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze w poniedziałek skonsultujemy z GIS - poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy - dodał.

"W dobrych, rzeczowych rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze dziś skonsultujemy z @GIS_gov. Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy" - czytamy w poniedziałkowym wpisie na Twitterze wicepremiera Gowina.

Jeżeli Główny Inspektorat Sanitarny zaakceptuje uzgodniony, szczególny reżim sanitarny, to we wtorek zostanie ogłoszona decyzja o otwarciu branży narciarskiej - wynika z informacji wicepremiera, szefa MRPiT Jarosława Gowina.

Wypracowanie reżimu sanitarnego ma, jak wskazał na Twitterze wiceszef MRPiT Andrzej Gut-Mostowy, zapewnić "bezpieczeństwo turystów i pracowników stoków narciarskich".

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceszef resortu Andrzej Gut-Mostowy prowadzą konsultacje z branżami narciarską i hotelową oraz z przedstawicielami samorządów - poinformował w poniedziałek resort.

Zakończyły się już rozpoczęte w południe rozmowy z branżą narciarską. "O godz. 14.00 - branża hotelarska, godz. 17.00 przedstawiciele samorządów" - napisano.

Branża zadowolona z kompromisu

Po poniedziałkowym e-spotkaniu przedstawicieli ośrodków narciarskich z wicepremierem Jarosławem Gowinem padło zapewnienie, że wyciągi narciarskie ruszą w nadchodzącym sezonie zimowym, ale w reżimie sanitarnym - powiedziała PAP Sylwia Groszek, rzeczniczka Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych.

"Przedstawiliśmy nasze argumenty za otwarciem branży narciarskiej. Udało nam się wypracować kompromis tak, żeby branża narciarska w ostrym reżimie sanitarnym, ale bezpiecznym dla narciarzy i snowboardzistów mogła ruszyć. Wszystkie wypracowane wytyczne będą konsultowane z głównym inspektorem sanitarnym i czekamy na ostateczną akceptację. Mam nadzieję, że jutro będziemy mogli powiedzieć o szczegółach” – dodała.

Rzeczniczka wyjaśniła, że będą to wymogi sanitarne analogiczne jak w innych branżach. Przekonywała, że branża narciarska jest przygotowana do tych obostrzeń, ponieważ wyciągi działały w sezonie letnim wożąc turystów.

"To jest bardzo pozytywna informacja, jeżeli weźmiemy pod uwagę sobotnią deklarację premiera" – dodała rzeczniczka Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych.

W sobotę premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, że od 28 listopada, placówki handlowe będą mogły działać w "najwyższym reżimie sanitarnym", natomiast hotele pozostaną zamknięte do 27 grudnia. Zdecydowano też, że ferie będą skumulowane w jednym okresie - między 4 a 17 stycznia.

autor: Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (22)

dodaj komentarz
kryzysio
Guwin to działa tak jak w tym kawale z rabinem i kozą. Nic się nie zmieniło a wszyscy tubylcy w łapki klaszczą ze szczęścia. "Swój chłop, mógł przecież ich wszystkich pozamykać".
incitatus
Ale kto będzie jeździł po polskich wertepach jak można w Alpy jechać?
mknowak
Spokojnie puszczą ludzi na narty bo inaczej ich elektorat się "zagotuje" tylko o to tutaj chodzi...
itso_chram_panszczyzna
kto wie moze poprawi to jakość zjazdu mniejszy tłum na stoku
carlito1
Mamy super wiadomość!!! Stoki będą otwarte :) ale nałożymy zakaz przemieszczania się na stoki...

"Maszyna losująca jest pusta....."
_jasko
To mi przypomina taki stary dowcip o Żydzie, mądrym rabinie i kozie...
wizytator
Ale po co ten cały cyrk i maskarada?
itso_chram_panszczyzna
aby ukazać właściwego człowieka na właściwym stanowisku ?
sloneczkodzg
Ale śniegu nie będzie :-)
itso_chram_panszczyzna
pozostaje się pomodlić aby był

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki