Gowin i Steinhoff przeciw trybowi prywatyzacji PKP Energetyka

Lider Polski Razem Jarosław Gowin i Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka przeciw trybowi prywatyzacji PKP Energetyka.

Umowę przedwstępną w tej sprawie podpisały w ubiegły czwartek PKP S.A. i fundusz CVC Capital Partners. Zdaniem Gowina, który zapewnia, że zasadniczo jest za prywatyzacją przedsiębiorstw państwowych, tej konkretnej towarzyszą szczególne okoliczności. Nie jest jasne, jaki był tryb podejmowania decyzji: czy decyzję w tej sprawie podejmował minister skarbu, czy konsultowany w tej sprawie był minister gospodarki, czy też była to samodzielna decyzja władz PKP - mówił Gowin.

W ocenie Janusza Steinhoffa nie ma podstaw, by w przypadku prywatyzacji PKP Energetyka mówić o złamaniu prawa. Jak mówi, minister infrastruktury, zgodnie z ustawą, udzielił pełnomocnictwa do sprzedaży spółki prezesowi PKP Energetyka, ale dalej są już same pytania. Czy wystarczająco nadzorował ten proces, czy koncepcja tej prywatyzacji została przez ministra infrastruktury zaakceptowana, czy minister infrastruktury zasięgnął opinii ministra Skarbu Państw i ministra gospodarki, ponieważ te procesy muszą być osadzone w realiach polityki ekonomicznej państwa i polityki transportowej - mówił Steinhoff.

Jutro na wniosek klubu Prawa i Sprawiedliwość wyjaśnienia w tej sprawie złożą w Sejmie przedstawiciele rządu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)D.Zaczek/pbp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~Robi

Egzotyczna kolalicja: poseł pis - członek zarządu pkp energetyki, niedoszły przewodniczacy platformy i były minister buzka dorabiający sobie ekspertyzami to dowód na to, jakie w opozycji jest ssanie na stanowiska w spółkach skarbu państwa po wyborach.
Każda prywatyzacja to mniej stanowisk dla kolesi w spółkach państwowych a po latach w opozycji tłumy głodnych stanowisk czekają, TKM a gospodarka i wizerunek kraju w d...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~jacek

Popieprzyło już zupełnie przed wyborami. jest przetarg i ktoś wygrywa a ktoś przegrywa. Teraz jedni politycy licytują się kto bardziej chory psychicznie i woła o ABW, CBA, CIA itd itp a inni walczą o zachowanie stołków dla kolesi po wyborach i boją się że po prywatyzacji stracą ciasteczka a tłumy zgłodniały siedząc w opozycji.
Politycy... Odpierd... się od gospodarki!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Alek

Skoro nie ma mowy o złamaniu prawa to o co chodzi? W czyim interesie panowie kręcą tą awanturę? Bo na pewno nie polski.

! Odpowiedz
0 3 ~Gość

O prywatyzacji pisze się od miesięcy. Skąd to nagłe ożywienie polityków? Wygrała nie ta firma co miała wygrać?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil