REKLAMA

Gowin: Wracam do polityki, czuję się silniejszy niż kiedykolwiek

2022-01-25 08:23, akt.2022-01-25 11:33
publikacja
2022-01-25 08:23
aktualizacja
2022-01-25 11:33
Gowin: Wracam do polityki, czuję się silniejszy niż kiedykolwiek
Gowin: Wracam do polityki, czuję się silniejszy niż kiedykolwiek
fot. Maciej Goclon / / FotoNews

Miałem depresję, na to nałożyło się przepracowanie i brutalny atak PiS. Pokonałem chorobę, wracam do polityki, czuję się silniejszy niż kiedykolwiek - zapowiedział lider Porozumienia Jarosław Gowin w mediach społecznościowych.

24 listopada ubiegłego roku rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka poinformowała, że "od kilku dni Jarosław Gowin, w związku z rekomendacjami lekarzy, przebywa w szpitalu". Podkreśliła, że nie jest upoważniona do przekazywania informacji o stanie zdrowia lidera ugrupowania. 12 stycznia z kolei rzecznik koła parlamentarnego Porozumienia Jan Strzeżek powiedział PAP, że Gowin czuje się lepiej i powróci do polityki. "Był w szpitalu, musi odpocząć, dajmy mu trochę czasu" - dodał Strzeżek.

We wtorek Gowin opublikował na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym poinformował, że wraca do polityki: "Miałem depresję, będącą efektem wielu miesięcy bezsenności. Z kolei brak snu był skutkiem ubocznym przechorowania koronawirusa. Na to nałożyło się przepracowanie i brutalny atak PiS. Pokonałem chorobę. Wracam do polityki. Czuję się silniejszy niż kiedykolwiek" - napisał.

"To był czas brutalnych i brudnych zagrywek. Wielu ciosów wymierzonych we mnie i moich ludzi. Cel Kaczyńskiego był prosty: rozmontować mi partię i zbudować w Sejmie większość beze mnie. A że nie udało się tego zrobić zwykłymi metodami, sięgnęli po przekupstwo, po haki, naciski, po zastraszanie i groźby zwolnienia z pracy. Dotknęło to ludzi, którzy przyzwoicie postąpili w chwilach próby. Nie zgodzili się przedłożyć własnego interesu nad wartości" - czytamy we wpisie polityka.

W drugim wpisie Gowin odniósł się do wydarzeń z początku ubiegłego roku, gdy europoseł Adam Bielan, powołując się na kwestie statutowe, zakwestionował przywództwo Gowina nad Porozumieniem.

"Kiedy w lutym ubiegłego roku Adam Bielan podjął próbę pozbawienia mnie funkcji prezesa Porozumienia, poszedłem do Kaczyńskiego i usłyszałem: +Chyba nie sądziłeś, że puszczę ci płazem to, co zrobiłeś rok temu+. Chodziło oczywiście o wybory kopertowe. To był początek akcji niszczenia naszego środowiska. Kaczyński nie był w stanie znieść, że ktoś wyznaczył granice jego władzy. Wyprowadzało go z równowagi, gdy Porozumienie przeciwstawiało się jego polityce" - ocenił Gowin.(PAP)

Sasin o powrocie Gowina do polityki: jego wpływ na rzeczywistość jest bardzo znikomy

Wpływ Jarosława Gowina na rzeczywistość jest bardzo znikomy - ocenił we wtorek wicepremier Jacek Sasin, odnosząc się do zapowiedzi lidera Porozumienia i byłego wicepremiera o powrocie do polityki. Trudno sobie wyobrazić, by dzisiaj Porozumienie "miało odegrać jeszcze jakąś poważną rolę" - dodał Sasin.

Gowin poinformował w mediach społecznościowych, że miał depresję, na to nałożyło się przepracowanie i brutalny atak PiS. "Pokonałem chorobę, wracam do polityki, czuję się silniejszy niż kiedykolwiek" - napisał były wicepremier w rządzie Zjednoczonej Prawicy.

"Żałuję, że premier Gowin, nasz były kolega rządowy ze Zjednoczonej Prawicy w ten sposób to definiuje, że we wszystkim szuka złej ręki Prawa i Sprawiedliwości, bo wpisuje się w ten sposób w narrację totalnej opozycji" - ocenił we wtorek wicepremier Sasin w TVP1. Przyznał, że "choroba jest zawsze tragedią indywidualną".

Pytany, co czuje w tej sytuacji jako członek środowiska PiS, Sasin odpowiedział: "Nie czuję się jako winny. Nie sądzę, że było to tak, że my tutaj jakąś szczególną wojnę czy kampanię przeciwko wicepremierowi Gowinowi prowadzili".

Sasin zwrócił uwagę, że Gowin "wybrał taką drogę, jaką wybrał" - drogę pójścia w inną stronę niż Zjednoczona Prawica. "To premier Gowin jednak był tym bardzo ostrym krytykiem różnego rodzaju rozwiązań, które przedstawialiśmy (...), (zaczynając), chociażby od kwestii zorganizowaniu wyborów prezydenckich" - zaznaczył.

Pytany, czy Gowin znajdzie sobie miejsce, w nowym rozdaniu w polityce Sasin ocenił: "Trudno sobie to wyobrazić, szczerze mówiąc, żeby dzisiaj Porozumienie Jarosława Gowina miało odegrać jeszcze jakąś poważną rolę". Przypomniał, że ugrupowanie Gowina miało "bardzo realny wpływ na to, co się w Polsce dzieje", a głos wicepremiera czasami rozstrzygał w różnych kwestiach.

"Sam na własne życzenie pan premier i jego środowisko się tego głosu pozbawiło" - powiedział Sasin. Ocenił, że będąc dziś w opozycji "jako bardzo niewielkie ugrupowanie właściwie jego wpływ na rzeczywistość jest bardzo znikomy".

autorka: Magdalena Jarco

maja/ itm/

autor: Mikołaj Małecki

mml/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (11)

dodaj komentarz
karbinadel
"Kaczyński nie był w stanie znieść, że ktoś wyznaczył granice jego władzy" - no to ciekawe, co zrobi ze Zbychem :)
demeryt_69
Bielan dostał od Niskiego misję rozsadzenia tej partyjki - to niekoszernie!

PS. Ten obleś miał u niego dług za swój wywiad z tą 'góralką' Torańską :)

http://niniwa22.cba.pl/bielan_wawel.htm

koperytko
Ja jestem zaskoczony - człowiek który byl całe życie w polityce miałby się zając czyms innym, - oksymoron
demeryt_69
Ani jednego uczciwie przepracowanego dnia w życiu. Niestety takich misiów jest bardzo dużo!

dziadekjarek odpowiada demeryt_69
Zaczynając od Jarka bibliotekarza i mgr Zbyszka
talmud
????

https://www.youtube.com/watch?v=vqzzPbHREcg
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
kochan
Woził wilk razy kilka, powieźli i wilka - i dostał depresji.
Nadał by się do parti z płaczkiem. Niestety nikt, kto nie chce mieć u siebie kreta, go nie weźmie.
demeryt_69
Akurat kretem to był ten obleśny 'góral' Bielan - $zalom!

forfun
człowiek guma to w cyrku się sprawdza

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki