REKLAMA

Gowin: Pracujemy nad programami wspierającymi kształcenie pracowników

2020-11-24 16:00
publikacja
2020-11-24 16:00
fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera RP

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) pracuje nad planami wspierającymi kształcenie pracowników. Mają one zostać uruchomione w nowej perspektywie unijnej w ramach Krajowego Planu Odbudowy - poinformował we wtorek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

“Powiem o kilku programach, które planowane są do uruchomienia w ramach nowej perspektywy unijnej, w ramach Krajowego Planu Odbudowy, programach strategicznych, które mają pomóc pracodawcom w wyposażeniu swoich pracowników w odpowiednie kompetencje” - powiedział Gowin podczas konferencji Nowe Kompetencja na Nowe Czasy.

“Po pierwsze Program Rozwoju Kompetencji Cyfrowych (...) od poziomu podstawowego do tego najbardziej zaawansowanego uwzględniającego te najpilniejsze potrzeby gospodarcze i społeczne. To jest program obejmujący cały cykl kształcenia (...) począwszy od likwidacji analfabetyzmu cyfrowego, a skończywszy na wsparciu rozwoju kreatywności w pracy zespołowej oraz krytycznego myślenia” - dodał.

Wicepremier poinformował, że drugim takim strategicznym programem, opracowywanym w resorcie rozwoju, pracy i technologii, jest rozwój platform edukacyjnych.

“Chodzi o nowoczesne narzędzia wspierające kształcenie ustawiczne, oraz pozwalające na darmowe zdobywanie kompetencji przyczyniających się do wyrównywania dostępu do wiedzy w całym kraju” - wyjaśnił wicepremier.

Dodał, że dzięki temu osoby zarówno z metropolii jak i z regionów o niższej dostępności wiedzy fachowej będą mogły w równym stopniu poszerzać swoje kompetencje.

“Z punktu widzenia wzrostu produktywności polskiej gospodarki bardzo jest pożądane, aby swoje miejsce na tej platformie znalazły kursy najlepiej odpowiadające na potrzeby zarządzania i obsługi innowacyjnego przemysłu” - podkreślił.

“Ostatni instrument, czyli polityka szkoleniowa przedsiębiorstw, to instrument wspierający kulturę szkoleniową w biznesie z uwzględnieniem voucherów na szkolenia dla MŚP oraz wsparcie na szkolenia pracowników dla przedsiębiorstw korzystających z ulgi na robotyzację i cyfryzację” - dodał.

Wicepremier poinformował, że prace dotyczące ulgi na robotyzację w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii zostały już zakończone.

“Czekamy teraz na Ministerstwo Finansów, które włączy tę ulgę w pakiet nowych rozwiązań wspierających przedsiębiorczość od strony podatkowej” - dodał.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
itso_chram_panszczyzna
''począwszy od likwidacji analfabetyzmu cyfrowego, a skończywszy na wsparciu rozwoju kreatywności w pracy zespołowej oraz krytycznego myślenia” - dodał.

Wicepremier poinformował, że drugim takim strategicznym programem, opracowywanym w resorcie rozwoju, pracy i technologii, jest rozwój platform edukacyjnych.
''począwszy od likwidacji analfabetyzmu cyfrowego, a skończywszy na wsparciu rozwoju kreatywności w pracy zespołowej oraz krytycznego myślenia” - dodał.

Wicepremier poinformował, że drugim takim strategicznym programem, opracowywanym w resorcie rozwoju, pracy i technologii, jest rozwój platform edukacyjnych.''

wygląda na to ze to będzie odpowiednik religii w szkole

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki