REKLAMA

Gowin: Oczekujemy od Ministerstwa Finansów wycofania się z projektu podatku medialnego lub głębokiej rewizji

2021-02-17 11:13
publikacja
2021-02-17 11:13
Ministerstwo Rozwoju

Oczekujemy ze strony Ministerstwa Finansów wycofania się z projektu podatku medialnego, albo jego głębokiej rewizji - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

"Dzisiaj rozpoczynam, nie jako prezes partii, ale jako minister odpowiedzialny za gospodarkę, konsultacje z przedsiębiorcami na temat podatku medialnego" - wskazał wicepremier Gowin podczas środowej konferencji prasowej. Dodał, że w środę spotka on-line z Izbą Wydawców Prasy.

Zapowiedział, że w najbliższych dniach przewidziane są spotkania z branżą e-commerce oraz z branżą agencji reklamowych. Wyraził nadzieję, że "najdalej w ciągu kilkunastu dni" będzie jasne stanowisko resortu w tej sprawie.

"Oczekujemy ze strony Ministerstwa Finansów albo wycofania się z tego projektu, albo jego głębokiej rewizji" - podkreślił wicepremier Gowin.

We wtorek minął termin prekonsultacji projektu ustawy, wpisanego na początku lutego do wykazu prac legislacyjnych rządu, której konsekwencją będzie wprowadzenie składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej. Zgodnie z założeniami połowa wpływów ze składek od reklam ma trafić m.in. do NFZ, a także na Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków i nowo utworzony Fundusz Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

Rządowe plany zaniepokoiły dużą część mediów, które w minioną środę protestowały we wspólnej akcji "Media bez wyboru". Protest mediów wsparły również niektóre opozycyjne partie polityczne. W ubiegły piątek sprzeciw wobec projektowanych zmian wyraził koalicjant PiS - Porozumienie.

Również w ubiegły piątek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński zapowiedział, że w tym tygodniu odbędzie się spotkanie w sprawie projektowanej składki; resort finansów będzie mógł wysłuchać opinii i zobaczyć, jak dostosować swoje propozycje. Wcześniej resort finansów zapewnił, że w tej sprawie jest otwarty na dialog z przedstawicielami wszystkich branż i sektorów gospodarki, w tym mediów, czemu wielokrotnie dawano wyraz.(PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
max5000
Gowin to polityk karierowicz, za Tuska pierwszy filozof jako minister sprawiedliwości a za Kaczyńskiego minister nauki. Ten to jest jak chorągiewka. Umie się w życiu ustawic.
darius19
jak na faceta "dobrej zmiany" - to jedyny ktorego szanuje
pawneo
Gowin wyleci z partii i rządu z takim hukiem, że słychać będzie od Bałtyku do Tatr !!!
anty12
Gowin otro z nimi jedziesz. Pradem po plecach, a kartoflowi x2.
pstrzezek
Ktoś jeszcze ma pytania dlaczego Gowin jest na celowniku lokalnych trolli?

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki