Gowin: Chciałbym, aby wprowadzono "głosowanie rodzinne"

Chciałbym, by na gruncie nowej konstytucji wprowadzono głosowanie rodzinne - tak, by rodzice wychowujący małe dzieci dysponowali nie tylko głosem własnym, ale też głosem swoich dzieci - powiedział w sobotę podczas konwencji PiS lider partii Porozumienie, wicepremier Jarosław Gowin.

(fot. bostylfoto / FORUM)

Gowin podkreślił, że dla niego oraz jego formacji bardzo ważna jest przyszłość polskiej rodziny. Wyraził zadowolenie ze wszystkich propozycji wsparcia rodziny, które zaprezentowała w sobotę wicepremier Beata Szydło. Zaznaczył, że on sam dodałby to tego jeszcze inną propozycję.

"Warto pracować w duchu tego hasła: +Polska jest jedna+, czyli warto zaproponować takie ponadpartyjne porozumienie na rzecz wspierania polskich rodzin. I chcę przywołać też konstytucyjno-wyborczy postulat Porozumienia. Mam nadzieję, że ten postulat zostanie wsparty przez przyjaciół z całej Zjednoczonej Prawicy i uda się go zrealizować na gruncie nowej konstytucji" - mówił Gowin.

Poinformował, że ma na myśli "głosowanie rodzinne". "Tak, by rodzice wychowujący małe dzieci dysponowali nie tylko głosem własnym, ale też głosem swoich dzieci" - podkreślił. "Te dzieci są przyszłością Polski. Ci, którzy wychowują te dzieci myślą nie tylko o własnym dobru, myślą o dobru całej Polski, co powinno znaleźć też wyraz w systemie wyborczym, systemie głosowania" - podkreślił wicepremier.

autor: Wiktoria Nicałek

wni/ rbk/ mro/ par/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 pis_po_jedno_zlo

A czy ty wysłałeś już swoje plemniki na wybory?

! Odpowiedz
4 15 antek10

A ja bym wolał aby wprowadzić kryterium DOCHODOWE tzn lepiej zarabiający ma wiecej głosów do oddania. Wydaje mi sie to logiczne bo lepiej zarabiający jest mądrzejszy wiec wie lepiej na kogo głosowac.

! Odpowiedz
6 2 zbyszek_od_dobrej_zmiany

Zaraz odezwie się mentalna komuna i będzie krytykować.

! Odpowiedz
2 10 silvio_gesell

W ten sposób to zaborcy przekupili szlachtę w XVIIIw, ale jak mówił klasyk „Polak i przed szkodą, i po szkodzie głupi”. Swoją drogą propagujesz niedemokratyczny ustrój totalitarny co jest niezgodne z prawem.

! Odpowiedz
2 55 nostsherlock

Nowy program będzie się nazywał "patologiczna, nigdy nie pracująca mopsiara z 10 małych przyszłych nierobów na zasiłku żyjąca z pieniędzy podatników PLUS!"

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 72 mb-1

Najuczciwiej będzie wprowadzenie liczby głosów wg. wartości odprowadzonego podatku.

! Odpowiedz
1 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
26 22 silvio_gesell

Co z kolei doprowadzi do tego, że płacący największe podatki wybiorą sobie rząd który da im najwyższe świadczenia, dzięki czemu będą mogli płacić jeszcze większe podatki i mieć więcej władzy, co jest prostą drogą do oligarchii.

! Odpowiedz
2 71 jkl777

LENIN wiecznie zywy, +1 dla Jarka.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,2% II 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 6,9% II 2019

Znajdź profil