REKLAMA

Gowin: Albo się dogadamy, albo wcześniejsze wybory

2021-04-08 07:16
publikacja
2021-04-08 07:16
Gowin: Albo się dogadamy, albo wcześniejsze wybory
Gowin: Albo się dogadamy, albo wcześniejsze wybory
fot. Kacper Pempel / / FORUM

W ostatnim czasie naturalne różnice między koalicjantami przekroczyły masę krytyczną, można jednak z tej drogi zawrócić - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin. Albo się porozumiemy, albo w ciągu roku czekają nas wcześniejsze wybory - stwierdził.

Gowin zaznaczył, że mija rok, odkąd odszedł z rządu w proteście przeciwko organizowaniu wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej. "Nie mam wątpliwości, że próba obalenia legalnych władz Porozumienia była zemstą za moją postawę sprzed roku. (...) Wszystkim, których uważam za współodpowiedzialnych za nieudany zamach polityczny na mnie, powiedziałem to w cztery oczy. Sprawę uważam za zamkniętą" - podkreślił szef Porozumienia.

Na pytanie o kondycję koalicji przyznał, że w ostatnim czasie naturalne różnice między koalicjantami i politykami tworzącymi koalicję przekroczyły masę krytyczną. "Można jednak z tej drogi zawrócić. Mniejsi koalicjanci – Porozumienie i Solidarna Polska – uznają wiodącą rolę w Zjednoczonej Prawicy PiS. Oczekujemy, że i ze strony PiS pojawi się szacunek wobec koalicjantów" - powiedział.

"Mamy dziś do wyboru: albo się porozumiemy, albo w ciągu roku czekają nas wcześniejsze wybory. Wierzę, że uda nam się porozumieć, ale każdy – podkreślam: każdy – musi zrobić krok wstecz" - dodał wicepremier.

Zapytany, czy zazdrości kolegom z Solidarnej Polski, że najnowszy sondaż daje im przekroczenie progu wyborczego, na co Porozumienie w tej chwili liczyć nie może, Gowin odparł, że jego ugrupowanie ma znacznie większe zdolności koalicyjne. "Mam pełną świadomość, że jesteśmy partią po przejściach. Miniony rok był czasem ataków na nas, część kolegów dopuściła się zdrady. Niemniej mamy jasny plan działania i sprawdzone szeregi" - powiedział.

Wyraził przekonanie, że do 2023 r. Porozumienie będzie zdolne do samodzielnego startu w wyborach. "Oczywiście, biorę też pod uwagę możliwość zarówno startu z list Zjednoczonej Prawicy, jak i tworzenia nowej koalicji centroprawicowej" - zastrzegł.

Na pytanie, czy nie obawia się wzrostu bezrobocia po zakończeniu pierwszych tarcz antykryzysowych które uzależniały pomoc państwa od utrzymania przez rok miejsc pracy, odparł, że nie ma takich obaw. "Przeciwnie. Wszystkie prognozy pokazują, że problemem polskiej gospodarki ciągle jest brak rąk do pracy, a nie ich nadmiar. Pod względem gospodarczym Polska przeszła przez ten rok globalnego kryzysu stosunkowo suchą nogą z uwagi na trzy czynniki. Po pierwsze, ze względu na zróżnicowanie polskiej gospodarki, w tym silną rolę przemysłu. Po drugie, ze względu na ogromną determinację setek tysięcy przedsiębiorców i milionów polskich pracowników, którzy nie szczędzili wysiłków, by ratować swoje firmy. Na to nałożyła się bardzo dobrze przemyślana i zorganizowana akcja pomocy rządowej, czyli rozmaite tarcze" - wymienił minister rozwoju.

Jednocześnie przyznał, że najbliższe miesiące i lata będą dla polskiej gospodarki trudne, a część firm dotkniętych największym kryzysem, zwłaszcza z gastronomii i turystyki, niestety nie przetrwa do końca pandemii.(PAP)

kmz/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Gowin Gowin Gowin. Zwykły gnojek. Niski wynik miał przy minionych wyborach i się rzuca.
damamad
P: W jaki sposób w PiS odbywają się głosowania?
O: Towarzysze, kto za, może opuścić ręce i odejść od ściany.
niederfurzdorf
Niezle mnie rozbawiles! Twoj komentarz ma zapewne obrazawac zamordyzm w pisie w opozycji do np. demokratycznego dyskursu w PO. Otoz zapytaj bylych czlonkow PO o slynny kongres w Lublinie i pacyfikowanie glosu dolow partyjnych glownie przez Palikota i dwor Tuska. Tam sie wycina przeciwnikow w walce o pozycje. U pisiorow i ich przybudowek Niezle mnie rozbawiles! Twoj komentarz ma zapewne obrazawac zamordyzm w pisie w opozycji do np. demokratycznego dyskursu w PO. Otoz zapytaj bylych czlonkow PO o slynny kongres w Lublinie i pacyfikowanie glosu dolow partyjnych glownie przez Palikota i dwor Tuska. Tam sie wycina przeciwnikow w walce o pozycje. U pisiorow i ich przybudowek przenajmniej sie ponaparzaja , w mediach na siebie popluja. Sprobuj polemiki w PO!!! Zawsze mnie smiech ogarnia jak takie komentarze jak Twoj wyglaszaja nieswiadomi zwolennicy PO i demokracji
2kbb
To tylko kolejne bicie piany przez antypolskie media...
mrbeast
Targowica za****na! Jarosławie Gowinie, Ty się nie dogaduj z podłym szataństwem i złem ucieleśnionym tylko exmituj drani z polskiego Sejmu raz, dwa. Dla dobra Polski.
pstrzezek
Patologiczne szambo coraz częściej wybija
heimir
Powtórka z koalicji Jarka z Lepperem i Giertychem. Jednak nie popełni drugi raz tego samego błędu jakim były wcześniejsze wybory.
glowny_analityk_bankier_pl
Wspominałem już o tym wielokrotnie na łamach tego portalu.Możliwe że taki jest cel szopki, teraz nie ma większości konstytucyjnej a z przybudówka hołownią zapewne się uda zmienić konstytucję co jest ostatnią przeszkodzą do wprowadzenia planów globalistów/satanistów.Konstytucja jaka by ona nie była daje nam jednak Wspominałem już o tym wielokrotnie na łamach tego portalu.Możliwe że taki jest cel szopki, teraz nie ma większości konstytucyjnej a z przybudówka hołownią zapewne się uda zmienić konstytucję co jest ostatnią przeszkodzą do wprowadzenia planów globalistów/satanistów.Konstytucja jaka by ona nie była daje nam jednak pewną ochronę, głupio by było siłą ją łamać i pokazywać w przestrzeni międzynarodowej że usa/izrael nie mają żadnych moralnych granic, pozory muszą zostać zachowane.
jacekdr64
Niech sie utopią w piwie, które nawarzyli...
wrecker
Gowin i Ziobro nie mają wyboru bo samodzielnie nie wejdą do sejmu. Muszą być dalej przydupasami Jarka i ten Titanic tak musi płynąć

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki