REKLAMA

Gove: Wielka Brytania jest dobrze przygotowana na brexit bez porozumienia

2020-10-18 02:40
publikacja
2020-10-18 02:40
Gove: Wielka Brytania jest dobrze przygotowana na brexit bez porozumienia
Gove: Wielka Brytania jest dobrze przygotowana na brexit bez porozumienia
fot. Dylan Martinez / / FORUM

Michael Gove, minister zajmujący się koordynacją przygotowań do brexitu w rządzie Borisa Johnsona, powiedział w niedzielę, że Wielka Brytania jest dobrze przygotowana do brexitu bez porozumienia- informuje "Sunday Times" .

Michael Gove, minister zajmujący się w Wielkiej Brytanii "kwestiami rozwodowymi" z Unią Europejską, powiedział w niedzielę, że Wielka Brytania jest „coraz lepiej przygotowana” na brexit bez umowy.

„To nie jest moje ulubione miejsce docelowe”, powiedział Gove w artykule dla gazety "Sunday Times", „Ale jeśli wybór jest między warunkami, które wiążą nam ręce na czas nieokreślony, a tymi, w których możemy sami kształtować naszą własną przyszłość, to nie jest to żaden wybór. A rozstanie na australijskich warunkach jest wynikiem, na który jesteśmy coraz lepiej przygotowani”.

Brak porozumienia przed 31 grudnia 2020 roku, kiedy skończy się okres przejściowy po brexicie, oznacza, że od przyszłego roku handel między Wielką Brytanią a UE będzie odbywał się na ogólnych zasadach Światowej Organizacji Handlu (WTO), czyli będą mogły być stosowane cła, kwoty ilościowe i inne bariery.

Australia nie ma kompleksowej umowy handlowej z UE, duża część handlu między nią a UE odbywa się zgodnie z zasadami WTO, chociaż w odniesieniu do niektórych towarów istnieją specjalne umowy. (PAP)

wr/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (7)

dodaj komentarz
darius19
przypominam eurosceptykom, ze Polska jeszcze nigdy nie miala tak dlugiego okresu prosperity.No i zywnosc-czy ktos jest w stanie oszacowac ceny zywnosci bez doplat unijnych? Infrastruktura-np.tunel w Swinoujsciu ok.940mln z tego 720mln z UE.Z Warszawy-nic.
and-owc
Chcą rządzić po swojemu - samodzielnie. Nie lubią słuchać poleceń U.E. Myślę że na tym nie stracą i jeszcze innych nauczą jak się rządzi nie będąć "popychadłem".
xxpp
Będzie niezła jazda. Cła, granice, odprawy. Kilometrowe korki i koniec ze świeżym żarciem.
rysiek58
bardzo dużo stracili przez całe zamieszanie z wychodzeniem teraz to już bez znaczenia jak. Przeszłości nie cofną.
milykolezka
póki można to trzeba wychodzić
zops
Dżej Bi Bi wygrywa. h t t p : / / wells24.com
trooper
Borys jest przygotowany, jasne. Jak masz PIS. Władza tylko zyska więcej władzy. Gorzej z narodem.

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki