Google zmienia politykę prywatności. Dane usuną się po 18 miesiącach

2020-06-25 12:50, akt.2020-06-26 08:04
publikacja
2020-06-25 12:50
aktualizacja
2020-06-26 08:04
fot. PhotoMIX / Pexels

Nowe funkcje od Google'a. W polityce prywatności zmieni się m.in. sposób włączania trybu incognito oraz długość przechowywania danych lokalizacyjnych - po 18 miesiącach dane usuną się automatycznie.

- Od dziś po pierwszym włączeniu Historii lokalizacji - która jest w ustawieniach domyślnie wyłączona - opcja automatycznego usuwania będzie domyślnie włączona i ustawiona na 18 miesięcy. Automatyczne usuwanie Aktywności w aplikacjach i internecie co 18 miesięcy będzie również ustawieniem domyślnym dla nowych kont. Dane dotyczące aktywności będą automatycznie i stale usuwane po 18 miesiącach, a nie przechowywane, dopóki nie zdecydujecie się na ich usunięcie - czytamy na polska.googleblog.com.

Opcję automatycznego kasowania można zmienić ręcznie w ustawieniach konta użytkownika. 

Nowe funkcje Google w zakresie polityki prywatności / https://polska.googleblog.com/

Tryb incognito

Google zmienia również sposób włączania trybu incognito. Teraz można włączyć go, naciskając i przytrzymując zdjęcie profilowe w wyszukiwarce, mapach i w serwisie YouTube. Opcja dostępna jest już w aplikacjach Google na iOS, jak zapowiada firma, wkrótce doczekają się jej również właściciele smartfonów z systemem Android.

Tryb incognito wzbudza kontrowersje wśród części użytkowników. Prawnicy z kalifornijskiej kancelarii Boies Schiller&Flexner złożyli pozew zbiorowy przeciwko praktykom stosowanym przez światowego giganta, czyli monitorowaniu aktywności użytkowników korzystających z trybu incognito. Google grozi kara w wysokości 5 mld dolarów, czyli 19,89 mld zł ( w przeliczeniu po kursie na 25 czerwca).

DF

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
jes
"kara w wysokości 5 mld dolarów, czyli 19,89 mln zł "

No tak mocnej złotówki nie mieliśmy od dawna. To na pewno zasługa Dudy.
jarek393
Polityka prywatności Google to coś jak dekalog diabła - rzecz wewnętrznie sprzeczna, absurd. Nie ma czegoś takiego i nigdy nie będzie. Google żywi się waszymi danymi, dzięki nim działa i świetnie prosperuje, oferując "darmowe" usługi. Tymczasem wasze dane mogą zostać użyte w przyszłości przeciwko wam -Polityka prywatności Google to coś jak dekalog diabła - rzecz wewnętrznie sprzeczna, absurd. Nie ma czegoś takiego i nigdy nie będzie. Google żywi się waszymi danymi, dzięki nim działa i świetnie prosperuje, oferując "darmowe" usługi. Tymczasem wasze dane mogą zostać użyte w przyszłości przeciwko wam - na przykład przez jakąś globalną agencję bezpieczeństwa, firmę HR, żądnego zemsty małżonka... Im szybciej odetniecie się od monopolu Big Tech, im mniej będą na was w przyszłości mieli, tym lepiej dla was.
mkx
A ile jesteś w stanie zapłacić za miesięczne korzystanie z Googla? Facebook się wycenił na ok 7 USD miesięcznie. Tu będzie podobnie. Już widzę tłumy Polaków ochoczo płacących za niekorzystanie z ich aktywności...
blablak odpowiada mkx
Google zarabia na reklamach i ich targetowaniu w wyszukiwarce. Tyle ze wiecznie im malo i stali sie korporacją dążącą do POSIADANIA ludzi i ich życia
marszalek2020
Najsmutniejsze jest to, że jak nie Google to jakaś inna firma to zrobi. Może nawet rosyjska, bo tam to sobie takie kary można w buty włożyć.

Krótko mówiąc, obsmarowywanie Google-a i zakładanie jego rosyjski odpowiednika. Taka jest alternatywa?
jes odpowiada marszalek2020
Chociaż raz mądrze ale nie mogę pojąć, że z takimi poglądami popierasz prorosyjski PiS.

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki