REKLAMA

Google zmienia politykę pozycjonowania

2015-03-02 10:12
publikacja
2015-03-02 10:12
google

W drugiej połowie kwietnia, strony internetowe przystosowane do urządzeń mobilnych mają pojawić się wyżej w wynikach wyszukiwania podczas korzystania z takich urządzeń jak m.in. tablety i smartfony. Zabieg Google jest próbą wymuszenia koniecznych modernizacji sporej części witryn internetowych posiadających przestarzałe wersje serwisów.

Google wprowadza nową strategię pozycjonowania (google)
Według informacji podanych na blogu giganta internetowego, od 21 kwietnia witryny posiadające wersje przystosowane do urządzeń mobilnych będą pozycjonowane wyżej w wyszukiwarce Google od stron nieposiadających wersji przystosowanej na mobilne urządzenia. Zmiana ma sprzyjać użytkownikom smartfonów i tabletów, którzy w łatwiejszy sposób będą mogli natrafić na witryny przystosowane do ich urządzeń.

Jak tłumaczą pracownicy Google, informacja o zmianie strategii została zapowiedziana z wyprzedzeniem, aby firmy i wydawcy internetowi nie zniknęli z pierwszych stron wyszukiwania na mobilnych urządzeniach, a webmasterzy mieli czas na przystosowanie serwisów do użytkowników smartfonów i tabletów. Informacje o przystosowaniu strony do urządzeń mobilnych można sprawdzić za pomocą specjalnej platformy Google.

MM

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~tester_rzadu
No to na start www.mf.gov.pl

Reasons this page is not mobile-friendly

Text too small to read
Links too close together
Mobile viewport not set
Content wider than screen

https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?utm_source=wmc-blog&utm_medium=referral&utm_campaign=mobile-friendly&url=http%3A%2F%2Fwww.
No to na start www.mf.gov.pl

Reasons this page is not mobile-friendly

Text too small to read
Links too close together
Mobile viewport not set
Content wider than screen

https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?utm_source=wmc-blog&utm_medium=referral&utm_campaign=mobile-friendly&url=http%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2F
~bankier_pl
Bankier pl jak mi przykro :)

Not mobile-friendly
Reasons this page is not mobile-friendly

Text too small to read
Links too close together
Mobile viewport not set
Content wider than screen
~superziomek15
Dziwne posunięcie. W dzisiejszych czasach telefony z systemem android mają na tyle dobre przeglądarki internetowe, że wersje mobilne stron nie są im potrzebne. Nie żebym miał coś przeciwko stronom przystosowanym do telefonów czy tabletów, ale z doświadczenia wiem, że takie strony tracą na funkcjonalności i nie czyta Dziwne posunięcie. W dzisiejszych czasach telefony z systemem android mają na tyle dobre przeglądarki internetowe, że wersje mobilne stron nie są im potrzebne. Nie żebym miał coś przeciwko stronom przystosowanym do telefonów czy tabletów, ale z doświadczenia wiem, że takie strony tracą na funkcjonalności i nie czyta się ich tak przejrzyście jak zwykłej wersji strony ja od razu przełączam mobilną wersje strony na normalną.
~ziom
Kolego chyba nie slyszales o czyms co sie nazywa responsive ui.
Poczytaj a zakumasz.
~SasDesign
Google nie mówi tu o stronie mobilnej a stronach dopasowanych do urządzeń mobilnych. RWD, które jest na szczęście coraz bardziej popularne, w zupełności wystarczy :)
Coraz więcej osób korzysta z telefonów i tabletów i google chce pokazywać im strony, któ©e będą im to ułatwiały.
~bajo
To świetna wiadomość. Nie muszę juz dbać o usunięcie się z wyników wyszukiwania. Moja strona i tak dzięki opisywanym tu zabiegom nie będzie dostępna dla jednokomórkowców. I bardzo dobrze. Web 2.0 sam się zabije wraz z jego uczestnikami. Zginą z powodu dyfuzji w warunkach niskiego stężenia informacji w swoim otoczeniu.
~SharpFranc
Giganta z Redmond?
Z Redmond to jest Microsoft, a Gugiel śmugiel z Mountain View...
~rtr
gdyby nie Tusk to gogiel by był z Wąchocka
~rtg
raczej zaplac za mobilna strone na adroidzie bo inaczej przesuniemy cie nizej
~dedfew
ale komu zapłać? przeciez google nie robi dla nikogo mobilnych wersji stron.

Powiązane: SEO/SEM

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki