REKLAMA

Google na przekór Brexitowi - 3000 nowych etatów w Londynie

2016-11-16 08:33
publikacja
2016-11-16 08:33

Google na przekór innym firmom zostaje oddany Wielkiej Brytanii i planuje otworzyć w Londynie samodzielne biuro, w którym zatrudnienie znajdzie 3000 pracowników. To będzie druga tak duża i w pełni własnościowa, po Stanach Zjednoczonych, siedziba Google'a.

/ fot. CLAY MCLACHLAN / FORUM

Sundar Pichai, dyrektor generalny Google'a, powiedział w rozmowie z BBC, że widzi w Zjednoczonym Królestwie ogromne możliwości. "Wiemy na pewno, że internet i technologia cyfrowa będą motorem wzrostu dla Wielkiej Brytanii". 

Budynek, który powstanie w Londynie przy St Pancras, będzie miał dziesięć pięter i 650 tys. metrów kwadratowych. Koszt inwestycji, jak przewidują eksperci BBC, wyniesie ponad miliard funtów. Według zapowiedzi spółki pracę ma tam znaleźć 3000 osób do 2020 roku. Łącznie, wraz z nowo utworzonymi etatami, budynek pomieści siedem tysięcy pracowników korporacji. 

Do niedawna eksperci rynku pracy informowali o masowych zwolnieniach na terenie Wielkiej Brytanii, które będą nieuchronne z powodu braku dostępu Zjednoczonego Królestwa do unijnego rynku, o czym informowaliśmy na łamach Bankier.pl w artykule: Wielka Brytania: Brexit może oznaczać utratę 4 mln miejsc pracy.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Michal
Ten budynek juz tam jest :) 6 st Pancras square.
~plebs
pewnie specjalisci od "optymalizacji podatkowej"
~niepelnosprawny_org
wujek okulary wie co się święci...
~Goni
I tak city nie wyjdzie z Londynu bo ma dobrze i oni zrobią wszystko żeby tak zostało
~niepelnosprawny_org
a gdzie maja sie spieszyć, zamykają granice jak w komuniźmie?
~hehe
Soros z Szechterem POsrają się z żalu
~B74
Informacja jest dosc dawno przeterminowana bo budynek juz dawno stoi i Google juz w nim jest mniej wiecej od maja. Decyzje o siedzibie w UK/St Pancras google podjal pod naciskiem politykow i jeszcze przed brexitem

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki