REKLAMA

Google może usunąć konta nieaktywnych użytkowników

2020-12-04 08:30
publikacja
2020-12-04 08:30
fot. MNAphotography / Shutterstock

Google wprowadzi kolejne zmiany. Od czerwca będzie mógł usunąć konta nieaktywnych użytkowników i osób przekraczających limit bezpłatnego miejsca dostępnego w chmurze.

Nowy regulamin dla osób posiadających indywidualne konta w Google wejdzie w życie 1 czerwca 2021 r. W tym samym czasie, co zmiany dotyczące limitu bezpłatnej przestrzeni w chmurze Google. Amerykański gigant od połowy przyszłego roku będzie mógł usunąć konta:

  • nieaktywnych użytkowników,
  • osób, które przekroczą limit w chmurze.

Na podstawie regulaminu, profile użytkowników, którzy byli nieaktywni przez 2 lata m.in. na poczcie Gmail, w plikach na Dysku lub Zdjęciach mogą zostać usunięte. Nowe zasady będą dotyczyć również osób, które przekroczą limit miejsca.

Od 1 czerwca 2021 r. Google limituje dotychczas bezpłatną usługę. Użytkownicy będą mogli korzystać maksymalnie z 15 GB darmowej przestrzeni na zdjęcia, pliki, filmy oraz wiadomości na poczcie Gmail. Do tej pory osoby posiadające konto Google mogły przechowywać zdjęcia oraz filmy bez ograniczeń w chmurze.

Po 24 miesiącach nieaktywności lub przekroczeniu limitu Google będzie usuwał konta, po wcześniejszym skontaktowaniu się z użytkownikiem. Zmiany od 2021 r. dotyczyć będą poczty Gmail, Dysku, Zdjęć, Arkuszy, Formularzy, Prezentacji, Rysunków oraz Jamboard.

DF

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki