REKLAMA

Google limituje bezpłatną usługę. Od czerwca tylko 15 darmowych GB w chmurze

2020-11-12 11:10
publikacja
2020-11-12 11:10
Google limituje bezpłatną usługę. Od czerwca tylko 15 darmowych GB w chmurze
Google limituje bezpłatną usługę. Od czerwca tylko 15 darmowych GB w chmurze
fot. Primakov / / Shutterstock

Google limituje bezpłatną usługę. Od czerwca użytkownicy skorzystają maksymalnie z 15 GB darmowej przestrzeni. Do tej pory osoby posiadające konto Google mogły przechowywać zdjęcia oraz filmy bez ograniczeń w chmurze.

Od 1 czerwca 2021 r. użytkownicy Google będą mogli korzystać bezpłatnie z 15 GB miejsca w chmurze. Darmowy pakiet obejmować będzie wszystkie pliki znajdujące zarówno te znajdujące się w zdjęciach oraz na dysku, jak i na poczcie Gmail. Każde konto w Google otrzyma 15 GB do wykorzystania. Więcej przestrzeni będzie można kupić w pakiecie Google One, który oferuje przestrzeń dyskową w cenie:

  • 8,99 zł miesięcznie za 100 GB,
  • 13,99 zł miesięcznie za 200 GB,
  • 46,99 zł miesięcznie za 2 TB.

Do tej pory, przez 5 lat działania usługi Zdjęcia Google, użytkownicy mogli bez ograniczeń przechowywać zdjęcia oraz filmiki w dobrej jakości (kompresowanie zdjęć i filmów do 16 Mpix oraz 1080p.) na dysku.

Google obiecuje, że po wejściu w życie zmian użytkownicy otrzymają nowe narzędzie umożliwiające zarządzanie miejscem na dane. "Obecnie w Zdjęciach Google przechowywanych jest ponad 4 biliony zdjęć, a co tydzień przesyłanych jest 28 miliardów nowych zdjęć i filmów" – informuje biuro prasowe Google.

DF

Źródło:
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jarek393
Google nie ma żadnych darmowych usług. Ludzie płacą za te usługi swoją prywatnością. Tym samym oddają na tacy wszystkie dane o sobie różnym agencjom rządowym - i wkrótce będą tego żałować.
demeryt_69
Myślisz, że Google jest w zmowie z rządem?
dziki_losos
Albo można kupić miejsce w chmurze u normalnego dostawcy: Amazon S3, Backblaze B2, Azure Blob Storage, i tam trzymać pliki. Pojawia się coraz więcej samouczków na ten temat - polecam się zainteresować, żeby dać sobie alternatywy na przyszłość. Zaleta jest taka, że potem można np. łatwo podlinkować zdjęcia i Albo można kupić miejsce w chmurze u normalnego dostawcy: Amazon S3, Backblaze B2, Azure Blob Storage, i tam trzymać pliki. Pojawia się coraz więcej samouczków na ten temat - polecam się zainteresować, żeby dać sobie alternatywy na przyszłość. Zaleta jest taka, że potem można np. łatwo podlinkować zdjęcia i wyświetlać je na swojej stronce bezpośrednio z clouda - świetna opcja dla fotografów, blogerów itp.
demeryt_69
Sporo ludzi wciąż ceni sobie zdjęcia w domowych albumach :)
techs
Kupujesz sobie drewno, bo na YouTube jest dużo samouczków jak zrobić meble? Bo mniej więcej taka to jest rada.

Cloud Storage jest oferowany przez Google Cloud Platform, a jednocześnie posiadają rozwiązania prokonsumenckie - jak np. Google Photos.
cocos2000 odpowiada techs
Nie tak do konca. Równie dobrze można powiedziec - zamawiasz drogiego stolarza, jedynego w mieście, czy sam składasz mebel z jakiejs Ikei kosztem dodatkowej godziny pracy?
inwestor66
albo założyć sobie drugiego maila darmowego

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki