REKLAMA

Google Maps pokaże natężenie ruchu i długość kolejki do sklepu

2020-10-22 10:10
publikacja
2020-10-22 10:10
fot. AngieYeoh / Shutterstock

Nowa funkcja w Google Maps - klienci sprawdzą, w jakich sklepach, aptekach i restauracjach zachowanie dystansu publicznego jest najtrudniejsze. Funkcja ma ułatwić codzienne życie w czasach pandemii, zapowiada amerykański gigant.

Gwałtowny wzrost zachorowań na Covid-19 spowodował ponowne wprowadzenie częściowego lockdownu oraz zaostrzenie obostrzeń w państwach na świecie, w tym w Polsce. W trakcie pandemii koronawirusa informacje z Google Maps dotyczące zatłoczenia w sklepach cieszyły się większą popularnością. Od marca do maja br. zaobserwowano 50-proc. wzrost wykorzystania funkcji przez użytkowników.

Opcja sprawdzenia zatłoczenia m.in. w sklepach, aptekach oraz stacja benzynowych umożliwia zorientowanie się, ilu klientów w konkretnych godzinach i wybranym dniu odwiedza dany obiekt. Na początku pandemii COVID-19 Google udostępnił również funkcję wskazując na przewidywany czas oczekiwania w kolejce.

W Google Maps pojawi się również możliwość sprawdzenia, jakie ograniczenia obowiązują w wybranym sklepie, aptece czy stacji benzynowej. Pod nazwami obiektów pojawi się komunikat, ile osób może przebywać w sklepie oraz czy łatwo tam utrzymać bezpieczny dystans społeczny. Natomiast podczas wyznaczania trasy w aplikacji oprócz informacji o czasie przybycia do punktu docelowego, pojawi się czas oczekiwania na wejście do środka.

Nowa funkcja będzie wkrótce dostępna dla użytkowników na całym świecie, zarówno dla osób korzystających z systemu Android, jak i iOS.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
eagleeye
I co jeszcze. Dobrze że korzystam z telefonu 2G i w nosie mam "inwiglację" na maksa.
mati_86
W nosie inwigilację na maksa? Jak włożyli tam nadajnik GPS?
eagleeye odpowiada mati_86
Powiem tak wolę telefon 2G niż to co teraz się daje użytkownikom. A czy ma GPS to tita mi to a jedyne co mogą to posłuchać mnie na Pegasusie.

Jeszcze co niektórzy będą płakać za telefonami 2G

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki