Goldman Sachs zajmie się kredytami dla konsumentów

analityk Bankier.pl

Marcus by Goldman Sachs – pod taką marką startuje nowe przedsięwzięcie banku kojarzonego do tej pory przede wszystkim z bankowością inwestycyjną. Na razie z kredytów na kwotę do 30 tys. dolarów skorzystać będą mogli tylko klienci, którzy zostaną zaproszeni do testów. Bank planuje celować przede wszystkim w konsumentów o dobrej historii kredytowej, którzy poszukują alternatywy dla drogiego finansowania za pomocą kart kredytowych.

Zgodnie z zapowiedziami Goldman Sachs Group Inc. zamierza dywersyfikować swoją działalność i mocniej zaakcentować swoją obecność na rynku bankowości detalicznej. 13 października bank uruchomił internetowy serwis Marcus by Goldman Sachs, który ma być głównym kanałem dystrybucji produktów kredytowych przeznaczonych dla klientów indywidualnych.

Goldman Sachs zajmie się kredytami dla konsumentów
Goldman Sachs zajmie się kredytami dla konsumentów (fot. Brendan McDermid / FORUM)

„Marcus to rozwiązanie dla konsumentów, którzy szukają prostszej alternatywy dla pożyczania za pomocą kart kredytowych obciążonych wysokimi opłatami i zmieniającym się oprocentowaniem” – czytamy w informacji prasowej banku. Kredyty Goldman Sachs oferowane będą bez dodatkowych opłat, w oparciu o stałą stopę procentową. Maksymalna kwota finansowania wynosi 30 tys. dolarów, a spłata może trwać od 2 do 6 lat. Oprocentowanie waha się w przedziale 5,99-22,99 proc., a średnia stawka ma wynosić 12,99 proc.

W pierwszej fazie wejścia na rynek kredyt zaciągnąć będą mogli tylko klienci, którzy otrzymają e-mailem specjalny kod zaproszenia. Uwagi testerów mają pomóc udoskonalić produkt Goldman Sachs przed otwarciem biznesu dla wszystkich.

Goldman Sachs unikał dotąd zaangażowania w bankowość detaliczną, koncentrując się na bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej. Kilka miesięcy temu bank umożliwił jednak masowym klientom detalicznym założenie u siebie rachunku. Teraz przyszła kolej na usługi kredytowe. W 2014 roku Goldman Sachs doradzał platformie Lending Club, przygotowując IPO przedsiębiorstwa. Teraz zamierza konkurować o ten sam rynek – pierwsze oferty skorzystania z usług Marcus otrzymać mają m.in. osoby refinansujące dług z kart kredytowych na internetowych rynkach Prosper i Lending Club.

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~rychu

A teraz najlepsze:
Niepozorne ruchy, wejście na europejskie rynki amerykanskich koncernów, umowy o swobodnej wymianie handlowej z kanadą, fala uchodźców w europie.

Kto jest, był największym zagrożeniem dla gospodarki amerykańskiej ?
Tak .. europejska.

Szanowni Państwo - rozpoczęła się amerykanska inwazja na europę.
Nie, nie jestem szaleńcem.
W kilka do kilkunastu lat amerykańskie koncerny przejmą większość kapitału w europie i nic na to nie poradzimy. Czy to korupcja urzędników, czy konkurencją cenową - nieważne liczy się efekt.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~pipi

Ten sam Goldman Sachs doprowadził Grecję do bankructwa. Gratuluje kredytu w takiej instytucji. Poczytajcie troche o tym ...

! Odpowiedz
0 0 ~TiZ

Zwietrzyli dobry interes. "Będziemy zapraszać" -możne kogoś na to złapią.

! Odpowiedz
0 3 ~o-S

Ich należy szerokim łukiem omijać.

! Odpowiedz
0 7 ~nj

to ten co wywolal kryzys na swiecie-zygac sie chce szuler

! Odpowiedz
0 7 ~Złotman

Będą pożyczać to co zarobili na przekręcie z obligacjami greckimi.

! Odpowiedz
0 5 ~Reporter

Deutsche Bank zwalnia następne 10.000 bankowców, zwiększając do 20% całkowitą ilość swojej siły roboczej.

! Odpowiedz
0 12 ~Reporter

Gdyby ludzie nagle zrozumieli prywatną ośmiornicę światowej bankowości oraz kryminalno malwersacyjny system monetarny jaki banksterzy wprowadzili - przed jutrzejszym porankiem wybuchłaby rewolucja światowa.

! Odpowiedz
1 1 ~rob

Party like a Russian
End of discussion
Dance like you’ve got concussion, oh
We’ve got soul and we’ve got gold


Party like a Russian
Disco seduction
Party like a Russian, oh
Have it like an oligarch

“We’re the Russian boys, we’re everywhere
There’s revolution in the air!

! Odpowiedz
0 0 ~Reporter odpowiada ~rob

Zapomniałeś dodać link ze wspaniałym video.
https://www.youtube.com/watch?v=MdYGQ7B0Vew

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil