REKLAMA
WAŻNE

Głosowanie za kratami: 82,7 proc. za Komorowskim, 14,8 proc. za Dudą

2015-05-25 14:12
publikacja
2015-05-25 14:12
Głosowanie za kratami: 82,7 proc. za Komorowskim, 14,8 proc. za Dudą
Głosowanie za kratami: 82,7 proc. za Komorowskim, 14,8 proc. za Dudą
fot. Marcin Borkowski / / EastNews

W zamkniętych obwodach wyborczych utworzonych w aresztach śledczych i zakładach karnych Bronisław Komorowski uzyskał 82,7 proc. głosów, a Andrzej Duda - 14,8 proc. - dowiedziała się w poniedziałek PAP w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej.

(fot. Marcin Borkowski / EastNews)

Z danych CZSW wynika, że do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich uprawnionych było 76815 osadzonych w aresztach i zakładach karnych. Do urn poszło 43506 z nich, czyli frekwencja wyniosła 56,6 proc.

Na Bronisława Komorowskiego głos oddało w niedzielę 35975 osadzonych (82,7 proc.), a na Dudę - 6419 osób (14,8 proc.). Głosów nieważnych oddano 1114 (2,6 proc.) - podała CZSW.

Najwyższe poparcie Komorowski uzyskał we wrocławskim okręgu więziennictwa (86,1 proc.), a najniższe - w okręgu rzeszowskim. Duda w tym okręgu zdobył 21,9 proc. poparcia wśród osadzonych. W okręgu wrocławskim zagłosowało za nim 10,9 proc. osadzonych (PAP)

wkt/ mhr/ woj/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (49)

dodaj komentarz
~ewdfwd
Glosowali za swoim!!!!!!! Co się dziwic przynaleznosc do PO to ukoronowanie zycia przestępcy!!!!!!
~lol
Widać, że masz małe IQ. Głosowanie jest przeciw PiS a nie na Komorowskiego czy PO.
~hehe odpowiada ~lol
PiS czyli trójka drombo (kaczyński, błaszczak, macierewicz) a yattaman'em miał być komor i nie pykło:D
~BZB
Cos nam sie " liczydelka " zbisurmanily bo nie uwzglednily - o dziwo mojego glosu!!!Czyzby to tylko przypadek, czy uwielbienie dla bylego prezia - jest tak wielkie?
~ja
NIECH KRYMINOGENNI I NIEBEZPIECZNI SIEDZA SOBIE BEZPIECZNIE JAK NAJDLUZEJ ...A NIE ZAGRANICA PSUJĄ OPINIE CIEZKOPRACUJACYM POLAKOM. KOMOROWSKI BYL BY DLA NICH BARDZIEJ ŁASKAWY. ...I DLA TEGO GO POPIERALI. JESTEM ZA RESOCJALIZACJA ALE TYCH CO CHCA SIE ZMIENIC ...A DRANI TRZEBA WYELIMINOWAC ZE SPOLECZENSTWA DO ARESZTOW. PS NIE NIECH KRYMINOGENNI I NIEBEZPIECZNI SIEDZA SOBIE BEZPIECZNIE JAK NAJDLUZEJ ...A NIE ZAGRANICA PSUJĄ OPINIE CIEZKOPRACUJACYM POLAKOM. KOMOROWSKI BYL BY DLA NICH BARDZIEJ ŁASKAWY. ...I DLA TEGO GO POPIERALI. JESTEM ZA RESOCJALIZACJA ALE TYCH CO CHCA SIE ZMIENIC ...A DRANI TRZEBA WYELIMINOWAC ZE SPOLECZENSTWA DO ARESZTOW. PS NIE JESTEM ZA KARA SMIERCI...WIERZE ZE SUMIENIE NIEKTORYCH MOZE SIE ZMIENIC...
~polon1779
Jak może to kogoś dziwić, co drugi siedzi za jazdę po pijaku rowerem, za alimenty, bądź inne długi, za posiadanie 2 gram Maryśki.

PiS ma zaś w programie zaostrzanie kar, rozszerzenie na nowe grupy -lekarzy za in-vitro, a ich politycy często wypowiadają się bez szacunku do prawa. Człowiek ma prawo do wolności,
Jak może to kogoś dziwić, co drugi siedzi za jazdę po pijaku rowerem, za alimenty, bądź inne długi, za posiadanie 2 gram Maryśki.

PiS ma zaś w programie zaostrzanie kar, rozszerzenie na nowe grupy -lekarzy za in-vitro, a ich politycy często wypowiadają się bez szacunku do prawa. Człowiek ma prawo do wolności, jeśli więzień odsiedzi swój wyrok to opuszcza więzienie. -to założenie jest często negowane przez polityków tej partii.

To moje pytanie, kogo miałby poprzeć więzień?
~HL
Tak... to ciekawe, że dla aż 14% kryminalistów idealnym wyborem był Duda... O czym to świadczy? Wstyd panie Duda - miałem pana za uczciwego...
~DeVroo odpowiada ~HL
Pewnie pedofile w kieckach liczący na szybkie ułaskawienie. Duda już odebrał polecenia z samej Jasnej Góry. Widziałem jak przeor po pleckach go poklepał i łaskawie się uśmiechnął, znaczy sprawa załatwiona.
~dex odpowiada ~HL
te 14% to niewinnie osadzeni

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki