REKLAMA

Zwolnienia w Getin Noble Banku

2020-02-24 12:22
publikacja
2020-02-24 12:22

Getin Noble Bank planuje do czerwca 2020 roku zwolnić nie więcej niż 250 osób - poinformował bank w komunikacie. Celem, jak podano, jest poprawa efektywności kosztowej i wzmocnienie zdolności przychodowych banku.

fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

"W związku z trwającą optymalizacją działań operacyjnych Zarząd Getin Noble Banku podjął decyzję o dalszym dostosowaniu struktury zatrudnienia banku do rzeczywistych potrzeb biznesowych. Celem planowanych zmian jest dalsza poprawa efektywności kosztowej oraz wzmocnienie zdolności przychodowych banku. W efekcie zakładanej restrukturyzacji do czerwca 2020 roku zwolnienia obejmą nie więcej niż 250 osób" - podał bank w komunikacie.

Pekao planuje zwolnienia grupowe

Bank Polska Kasa Opieki zamierza rozwiązać umowy o pracę z maksymalnie 1 200 pracownikami oraz zmienić warunki zatrudnienia maksymalnie 1 350 pracownikom w okresie od 12 marca do 31 października 2020 r. - podał bank w komunikacie.

Obecnie Getin Noble Bank zatrudnia ponad 4 350 osób. Pod względem wielkości rynkowej zajmuje 9 miejsce z aktywami na poziomie ok. 55 mld zł. Na koniec III kwartału 2019 r. bank miał 180 placówek własnych i ponad 210 franczyzowych na terenie całego kraju.

To kolejna fala zwolnień grupowych w Getin Banku. Jesienią ubiegłego roku bank informował o planach zwolnienia do 320 osób.  Wówczas podano, że zarząd banku zdecydował się na dalszą centralizację działań realizowanych w ramach tzw. obszaru operacji oraz reorganizację funkcji windykacji terenowej. Z kolei w 2018 r. bank informował o zwolnieniach mogących objąć do 150 osób.

fot. / / Bankier.pl

PAP: sar, asa/ BPL: Wojciech Boczoń

Źródło:Bankier24
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
degrengolada
to tylko kwestia czasu kiedy polecą kolejni. Sprzedawcy w oddziałach już nie są potrzebni. Wszystko się załatwia przez internet, a placówki coraz częściej świecą pustkami.
duzy_nos
I bardzo dobrze. Bank zaoszczędzi, a tym samym umocni swoją pozycję.
lisa1045
Kto dziś chodzi „do okienka” ?
elear
Ktoś wie jakie działy głównie likwidują?
Pytanie czy to coś da, kwartały GNB ma grubo na minus
trybuch
Mam konto i uważam ze jest to jeden z lepszych banków. Po różnych wpadkach solidnie odrobił lekcje uczciwości.
428ustka
wciskali z doskonala obsuga POLISOLOKATY teraz maja kamncelarie prawne duzo kientow zdesperowanych
staryznajomy
Getin Noble "Najlepsze Konto oszczednosciowe" wg rankingu bankier.pl na luty 2020. Potwierdza sie doskonała obsluga i uczciwe % dla oszczednosci.
and-owc
Getin to dobry bank. Tylko ciężko podąża za rozwojem (ociaga się). Pozamykać "placówki" stacjonarne (chłopcy z pracu broni) i urzędujemy tylko przez internet (szybko latwo i przyjemnie).
Czasy się zmieniają (czas otworzyć oczy na przyszłość) - zawsze byłem zadowolony z obsługi (stare czasy).
staryznajomy
Juz pol roku temu mogl to zrobic. Kto teraz chodzi do banku

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki