Zwolnienia w Getin Noble Banku

Getin Noble Bank planuje do czerwca 2020 roku zwolnić nie więcej niż 250 osób - poinformował bank w komunikacie. Celem, jak podano, jest poprawa efektywności kosztowej i wzmocnienie zdolności przychodowych banku.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

"W związku z trwającą optymalizacją działań operacyjnych Zarząd Getin Noble Banku podjął decyzję o dalszym dostosowaniu struktury zatrudnienia banku do rzeczywistych potrzeb biznesowych. Celem planowanych zmian jest dalsza poprawa efektywności kosztowej oraz wzmocnienie zdolności przychodowych banku. W efekcie zakładanej restrukturyzacji do czerwca 2020 roku zwolnienia obejmą nie więcej niż 250 osób" - podał bank w komunikacie.

Pekao planuje zwolnienia grupowe

Bank Polska Kasa Opieki zamierza rozwiązać umowy o pracę z maksymalnie 1 200 pracownikami oraz zmienić warunki zatrudnienia maksymalnie 1 350 pracownikom w okresie od 12 marca do 31 października 2020 r. - podał bank w komunikacie.

Obecnie Getin Noble Bank zatrudnia ponad 4 350 osób. Pod względem wielkości rynkowej zajmuje 9 miejsce z aktywami na poziomie ok. 55 mld zł. Na koniec III kwartału 2019 r. bank miał 180 placówek własnych i ponad 210 franczyzowych na terenie całego kraju.

To kolejna fala zwolnień grupowych w Getin Banku. Jesienią ubiegłego roku bank informował o planach zwolnienia do 320 osób.  Wówczas podano, że zarząd banku zdecydował się na dalszą centralizację działań realizowanych w ramach tzw. obszaru operacji oraz reorganizację funkcji windykacji terenowej. Z kolei w 2018 r. bank informował o zwolnieniach mogących objąć do 150 osób.

(Bankier.pl)

PAP: sar, asa/ BPL: Wojciech Boczoń

Źródło: Bankier24
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 6 degrengolada

to tylko kwestia czasu kiedy polecą kolejni. Sprzedawcy w oddziałach już nie są potrzebni. Wszystko się załatwia przez internet, a placówki coraz częściej świecą pustkami.

! Odpowiedz
9 11 duzy_nos

I bardzo dobrze. Bank zaoszczędzi, a tym samym umocni swoją pozycję.

! Odpowiedz
5 8 lisa1045

Kto dziś chodzi „do okienka” ?

! Odpowiedz
1 4 elear

Ktoś wie jakie działy głównie likwidują?
Pytanie czy to coś da, kwartały GNB ma grubo na minus

! Odpowiedz
18 31 trybuch

Mam konto i uważam ze jest to jeden z lepszych banków. Po różnych wpadkach solidnie odrobił lekcje uczciwości.

! Odpowiedz
7 14 428ustka

wciskali z doskonala obsuga POLISOLOKATY teraz maja kamncelarie prawne duzo kientow zdesperowanych

! Odpowiedz
24 37 staryznajomy

Getin Noble "Najlepsze Konto oszczednosciowe" wg rankingu bankier.pl na luty 2020. Potwierdza sie doskonała obsluga i uczciwe % dla oszczednosci.

! Odpowiedz
32 30 and-owc

Getin to dobry bank. Tylko ciężko podąża za rozwojem (ociaga się). Pozamykać "placówki" stacjonarne (chłopcy z pracu broni) i urzędujemy tylko przez internet (szybko latwo i przyjemnie).
Czasy się zmieniają (czas otworzyć oczy na przyszłość) - zawsze byłem zadowolony z obsługi (stare czasy).

! Odpowiedz
30 19 staryznajomy

Juz pol roku temu mogl to zrobic. Kto teraz chodzi do banku

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.