GetBack odzyska 40 milionów złotych

GetBack podpisał z Lartiq TFI porozumienie, w ramach którego otrzymał 40 mln zł, co wyczerpuje wzajemne roszczenia pomiędzy spółkami z tytułu umowy ramowej - poinformował GetBack w komunikacie.

(fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

Spółka podała, że kwota ta może ulec podwyższeniu o maksymalnie 2 mln zł.

"Ponadto na skutek dojścia do skutku ww. porozumień Lartiq oraz Emitent, zrzekły się wzajemnych roszczeń oraz zobowiązały się do podjęcia czynności niezbędnych do skutecznego cofnięcia wszystkich pozwów w postępowaniach sądowych, które strony wytoczyły przeciwko sobie" - napisano w komunikacie.

GetBack podał, że na skutek realizacji porozumień odzyskał łącznie 42 proc. wszystkich środków, których odzyskanie założono na potrzeby realizacji układu.

NIK(t) nie pamięta o akcjonariuszach GetBacku

Najwyższa Izba Kontroli w raporcie dotyczącym GetBacku punktuje nieprawidłowości, które doprowadziły m.in. do straty pieniędzy przez obligatariuszy spółki. Dobrze, że raport ten w końcu ujrzał światło dzienne. Szkoda, że ponownie zapomina się o innej duże grupie poszkodowanych - akcjonariuszach.

"Łącznie z wcześniej zawartymi przez emitenta ugodami, realizacja porozumień, będzie skutkować odzyskaniem łącznie 46 proc. wszystkich środków z roszczeń" - napisano w komunikacie.

GetBack poinformował, że zamierza przeznaczyć te środki na zaspokojenie wierzytelności układowych.

Lartiq podał w komunikacie, że w związku z porozumieniem wszelkie spory sądowe pomiędzy Lartiq i GetBack zostaną zakończone.

"Lartiq wielokrotnie deklarował, iż kwota zabezpieczona w związku z umową powinna trafić bezpośrednio do osób poszkodowanych. Dlatego też zabezpieczył wskazaną kwotę na specjalnie wydzielonym rachunku bankowym (po odprowadzeniu należnych Skarbowi Państwa podatków z tytułu VAT oraz CIT)" - napisano w oświadczeniu zarządu Lartiq TFI.

seb/ doa/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 8 bangladesznadwisla

jednak trigonowcy wymiękli. to jasno wskazuje że wałek był

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil