REKLAMA

Generali ma kłopot, machina sądowa ruszyła

2015-02-11 12:58
publikacja
2015-02-11 12:58
Generali ma kłopot, machina sądowa ruszyła
Generali ma kłopot, machina sądowa ruszyła
fot. iStockphoto / Thinkstock / / Thinkstock

Warszawski Sąd Apelacyjny oddalił zażalenie Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń i tym samym ostatecznie przyjął pozew zbiorowy przeciwko Towarzystwu w sprawie zwrotu tzw. opłat likwidacyjnych polis z UFK. To pierwszy pozew zbiorowy w sprawie oszukańczych polis przyjęty do rozpatrzenia. W kolejce czekają pozwy dotyczące AXA, Skandia, Europa i Open Life.

(fot. belchonock / Thinkstock)

Członkowie stowarzyszenia "Przywiązani od Polisy" znaleźli się w grupie kilkuset osób, które przystąpiły do pozwu o zapłatę TU Generali z powództwa Powiatowego Rzecznika Konsumentów w powiecie pruszkowskim. Poszkodowanych klientów reprezentuje kancelaria LWB.

- To pierwsza już obowiązująca decyzja o przyjęciu do rozpatrzenia pozwu zbiorowego
w sprawie polis z ufk, w sądach czeka kilka kolejnych - mówi Tomasz Zmorzyński, członek zarządu stowarzyszenia "Przywiązani do Polisy" - Procesu i wyroku sądu oczekujemy z olbrzymią nadzieją i optymizmem. Dotychczas niemal wszystkie prawomocne orzeczenia polskich sądów w tego typu sprawach w procesach indywidualnych były na korzyść poszkodowanych. Nie sądzimy, że w procesie zbiorowym mogłoby być inaczej. Jeśli sąd stanie po naszej stronie, Towarzystwa Ubezpieczeniowe będą musiały klientom oddać bezprawnie zabrane pieniądze.

Stowarzyszenie Przywiązani do Polisy skupia poszkodowanych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe i walczy o zabrane bezprawnie pieniądze. Stowarzyszenie planuje, jako organizacja pozarządowa przystępować do tego i innych tego typu postępowań sądowych.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~gargamel
tylko do 30 lipca można dołączyć do pozwu przeciwko Generali, wszystkie info: wprost.pl/ar/514090/Pozew-zbiorowy-przeciwko-GENERALI-Jak-przystapic/
~Tomekj
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Mara
teraz wszystkie kancelarie prawne, które powstały jak grzyby po deszczu po uwolnieniu zawodu, powinny wypłynąć reprezentując kredytobiorców, bo zwłaszcza w umowach kredytów hipotecznych jest masa błędnych i nie zgodnych z prawem zapisów. To kancelarie powinny szukać Klientów i wygrywać dla nich sprawy, obie strony teraz wszystkie kancelarie prawne, które powstały jak grzyby po deszczu po uwolnieniu zawodu, powinny wypłynąć reprezentując kredytobiorców, bo zwłaszcza w umowach kredytów hipotecznych jest masa błędnych i nie zgodnych z prawem zapisów. To kancelarie powinny szukać Klientów i wygrywać dla nich sprawy, obie strony byłyby zadowolone.
~MAX
BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ TAK BĘDZIE Z POZOSTAŁYMI NIERZETELNYMI TOWARZYSTWAMI UBEZPIECZEŃ
~flc
Błąd w tekście:

>>Członkowie stowarzyszenia "Przywiązani od Polisy" znaleźli się w grupie kilkuset osób<<

"Przywiązani od Polisy"

...do Polisy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki