REKLAMA

Generał Paweł Nasiłowski nowym szefem Służby Więziennej

2009-01-28 18:40
publikacja
2009-01-28 18:40
Nowym szefem Służby Więziennej będzie generał Paweł Nasiłowski. Taka infiormację podaje na stronie internetowej WPROST. Według żródeł zbliżonych do resortu sprawiedliwości, na które powołuje się WPROST, minister Andrzej Czuma złożył już na ręce premiera wniosek o nominację Nasiłowskiego.

Dotychczasowy szef Służby Więziennej generał Jecek Pomiankiewicz stracił stanowisko 20 stycznia śmierci Roberta Pazika - jednego z zabójców Krzysztofa Olewnika - w więzieniu w Płocku.

W tym samym dniu premier odwołał też ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, Prokuratora Krajowego Marka Staszaka i wiceministra odpowiedzialnego za więziennictwo Mariana Cichosza.

Generał Paweł Nasiłowski pracuje w Służbie Więziennej od dwudziestu lat. Był między innymi zastępcą dyrektora zakładu karnego w Siedlcach, w latach 1998-2002 reprezentował ministra sprawiedliwości w Radzie Głównej ds. Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym. W lipcu 2006 roku został zastępcą szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej. W kwietniu ubiegłego roku został odwołany, powodem miała być - weług mediów - śmierć obywatela Rumunii, który zagłodził się w areszcie.
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki