REKLAMA

Gdzie opłaca się słuchać muzyki? Porównujemy ceny w serwisach streamingowych

Dominika Florek2019-09-15 06:00, akt.2019-09-16 10:04redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-09-15 06:00
aktualizacja
2019-09-16 10:04

Abonament na muzykę jest coraz bardziej popularny, a rynek streamingu w Polsce rośnie w siłę. Gdzie najbardziej opłaca się słuchać muzyki? Sprawdzamy serwisy streamingowe dostępne na polskim rynku. 

fot. / / Bankier.pl

Serwisy strumieniowe już kilka lat temu spowodowały odejście do lamusa innych form słuchania muzyki. Płyty kupujemy bardziej z sentymentu lub chęci wsparcia ulubionego artysty niż z realnej potrzeby. Abonamenty na muzykę są coraz bardziej popularne i wygodne. Nie trzeba kupować i pobierać każdego utworu na telefon, tablet lub laptop, żeby w przypadku braku internetu móc posłuchać muzyki.

Jak podaje Recording Industry Association of America, obecnie 50,2 mln Amerykanów posiada płatną subskrybuje serwisu streamingowego. W ciągu ostatnich trzech lat rynek muzyki dostarczanej strumieniowo wzrósł o 40%. 

Premium za 3,99 dolara? 

Serwisy streamingowe dostępne w Polsce oferują miesięczne abonamenty, zwane Premium, w ramach których użytkownicy mogą słuchać utworów bez reklam, odtwarzać muzykę w trybie offline, tworzyć playlisty oraz korzystać z pakietu razem z innymi członkami rodziny. Przeanalizowaliśmy siedem serwisów dostępnych na rynku:

  • Apple Music,
  • Amazon Music,
  • Deezer,
  • Google Play Music,
  • Spotify,
  • Tidal,
  • YouTube Music.

Serwisy streamingowe oferują bardzo zbliżone ceny produktów. Większość z platform przewiduje trzy pakiety premium: indywidualne (standardowe), dla rodzin i dla studentów.

Oferty serwisów streamingowych 
Platforma Wersja darmowa Okres próbny Premium Dla rodziny Dla studenta Dla par HiFi
Apple Music nie 30 dni 19,99 zł 29,99 zł 9,99 zł brak  nie
Amazon Music  nie 30 dni  $ 3,99  $ 14,99 $ 0,99 brak  nie
Deezer tak 30 dni 19,99 zł 29,99 zł brak brak  tak 
Google Play Music tak * 30 dni  19,99 zł 29,99 zł brak brak  nie
Spotify tak 90 dni 19,99 zł 29,99 zł 9,99 zł 24,99 zł nie
Tidal nie 30 dni 19,99 zł 29,99 zł 9,99 zł brak  tak 
YouTube Music tak  30 dni 19,99 zł  29,99 zł  brak brak nie

* Wersja darmowa dostępna jest po podaniu danych karty debetowej.

Źródło: opracowanie własne Bankier.pl

Wśród dostępnych platform ceną wyróżnia się Amazon Music, który oferuje pakiet dla studentów za 0,99 dolara miesięcznie. Spotify proponuje swoim użytkownikom najdłuższy okres próbny premium - 90 dni, trzykrotnie dłuższy od innych serwisów. Deezer oraz Tidal mają pakiet HiFi, dzięki któremu klienci mogą słuchać muzyki w lepszej jakości. 

Jakość dźwięku w HiFi to utwory z jakością z oryginalnej płyty, bez zniekształceń charakterystycznych dla skompresowanych plików. 

Apple Music

Wbrew pozorom platforma Apple Music jest dostępna nie tylko dla użytkowników iPhone'ów oraz Maców. Serwis przygotował trzy oferty: indywidualną, dla studenta oraz rodzin. Serwis nie posiada darmowej wersji.

fot. Apple / / Apple

W ramach pakietu dla rodziny w cenie 29,99 zł, muzyki może słuchać maksymalnie 6 osób. Każda z nich ma oddzielne konto. 

Amazon Music

Amazon Music wyróżnia się ofertą cenową. Za 3,99 dolarów, czyli około 17-18 zł w zależności od kursu dolara, zapewnia dostęp do wersji premium. 

fot. https://www.makeuseof.com / / https://www.makeuseof.com

Amazon Music oprócz najlepszych cen łączy się z Amazon Prime, w ramach którego użytkownicy, za odpowiednią dopłatą, mogą korzystać z większej bazy multimedialnej.

Deezer 

Z darmowej wersji Deezer skorzystać można zarówno w przeglądarce, aplikacji, jak i na urządzeniach mobilnych. Platforma posiada pakiet HiFi za 39,99 zł miesięcznie. Natomiast nie spotkamy się tutaj ze zniżkami dla studentów. Pakiet rodzinny umożliwia korzystanie sześciu osobom z jednego abonamentu. 

fot. https://www.deezer.com /

Deezer umożliwia użytkownikom wykupienie subskrypcji Premium na cały rok za 199,90 zł. Na stronie serwisu można kupić kartę podarunkową na 3,6 lub 12 miesięcy. 

Google Play Music

Z wersji darmowej w Google Play Music można skorzystać po dodaniu karty debetowej w celu zweryfikowania kraju zamieszkania. W ofercie serwisu nie znajdziemy oferty dla studentów ani wersji HiFi.

fot. https://github.com / / https://github.com

Google Play Music obejmuje w pakiecie dostęp do platformy YouTube Music. 

Spotify

Spotify przygotował specjalną ofertę dla par, z osobnymi kontami oraz możliwością stworzenia wspólnej listy utworów. Z pakietu rodzinnego może korzystać maksymalnie sześć osób w ramach jednej subskrypcji.

fot. Mozilla Foundation / / Mozilla Foundation

Spotify posiada jeszcze jeden dodatkowy pakiet - PlayStation Music. Przeznaczony dla graczy w wersji bezpłatnej i premium. Pierwsze dwa miesiące korzystania z programu kosztują 4 zł, kolejne to 19,99 zł miesięcznie.

Tidal

Tidal w ramach planu HiFi oferuje trzy pakiety: 

  • Standard - 39,99 zł,
  • Rodzina - 59,99 zł,
  • Student - 19,99 zł. 
fot. https://www.whathifi.com / / https://www.whathifi.com

Tidal w swojej ofercie nie posiada wersji darmowej. W pakiecie rodzinnym, w ramach jednego abonamentu, może korzystać maksymalnie 5 osób. 

YouTube Music

YouTube Music to odświeżona wersja poprzedniej edycji serwisu streamingowego. Posiada wersję darmową oraz przewiduje dwa rodzaje pakietów - standardowy, oraz dla rodzin. 

YouTube Music zastrzega w pakiecie rodzinnym, że oferta dotyczy tylko osób powyżej 13 roku życia. 

Użytkownicy serwisów streamingowym mogą swobodnie wybierać zgodnie ze swoimi preferencjami wśród dostępnych na rynku pakietów premium. 

Oferta serwisów streamingowych 
Platforma/Aplikacja Okres próbny Premium Rodzina Student Dla par Pakiet HiFi
Amazon Music Unlimited 30 dni * $ 3,99  brak $ 0,99 brak  nie
Tidal 30 dni 19,99 zł 29,99 zł 9,99 zł brak  tak 
Apple Music 30 dni 19,99 zł 29,99 zł 9,99 zł brak  nie
Deezer 30 dni 19,99 zł 29,99 zł brak brak  tak 
Google Play Music 30 dni * 19,99 zł 29,99 zł brak brak  nie
Spotify 90 dni 19,99 zł 29,99 zł 9,99 zł 24,99 zł nie
Źródło: opracowanie własne Bankier.pl
Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Ogólnie w popularnych rozgłośniach radiowych jest kijowa muzyka. Poznałem kiedyś dziewuchę, która takiego dziadostwa słuchała. Dno dna.
uczen_manueli_g
https://www.youtube.com/watch?v=u45KKmdJP6M

dla rozmodlonych pisokubików papieska Barka
śpiewaj i szczytuj
wizytator
A czy cena 19.99 za premium we wszystkich przypadkach to nie jest zmowa cenowa?
Jeżeli nie to proszę mi wytłumaczyć.
tfujstary
"Gdzie opłaca się słuchać muzyki?" Na YouTube. Za darmo. Po co mam płacić za coś czego mam pod dostatkiem za free.
zops
Kurka żeby miałczał. Kurka zrozum. Prezes TV niedługo będzie promowany nawet na stronach WWW. Dziennikarze TVP-Info w dniu 13-go dali się złapać w przetak na białe glisty. ---> www.wells24.com
innowierca
W sumie masz racje. Nikt normalny nie potrzebuja slychac muzyki codziennie przez caly dzien.
Ide na silownie, muzyka leci z glosnikow a koles dudni swoje w sluchawkach. Idzie do pracy caly czas sluchawki, jedzie w transporcie publicznym, czyta ksiazke i rownoczesnie dudni muzyczka w uszach. Nie wyjdzie z domu dopoki listy nie
W sumie masz racje. Nikt normalny nie potrzebuja slychac muzyki codziennie przez caly dzien.
Ide na silownie, muzyka leci z glosnikow a koles dudni swoje w sluchawkach. Idzie do pracy caly czas sluchawki, jedzie w transporcie publicznym, czyta ksiazke i rownoczesnie dudni muzyczka w uszach. Nie wyjdzie z domu dopoki listy nie ulozy do sluchania na apple music bo ma airpodsy i taka moda. Do tego jak ludzie maja swoje klimaty to i tak czesto po trialowej wersji rezygnuja z serwisu. Przeciez tam wciskajs glownie nowomodna niby muzyke czyli rapuje cos koles w refrenie z panienka a jak przestaja w radiu grac to nikt utworu nie pamieta.
uczen_manueli_g
Osobiście uwielbiam trance music. I jest taki ogrom radiostacji /z reklamami lub bez/ oraz to co na youtube, soundcloud ... znajdziesz /choć na youtube specjalnie zatrzymują odtwarzanie ,póki nie klikniesz w komunikat/, że płacenie za streaming mija się z celem. Jak lubisz swoje klimaty to i tak będziesz szukać po swojemu a nie Osobiście uwielbiam trance music. I jest taki ogrom radiostacji /z reklamami lub bez/ oraz to co na youtube, soundcloud ... znajdziesz /choć na youtube specjalnie zatrzymują odtwarzanie ,póki nie klikniesz w komunikat/, że płacenie za streaming mija się z celem. Jak lubisz swoje klimaty to i tak będziesz szukać po swojemu a nie wg jakiegoś serwisu.
To jest coś podobnego jak strony dla dorosłych. Po co płacić jak wszystko co lubisz znajdziesz za free.
https://www.youtube.com/watch?v=NSLbksurNFA

Młoda pani z Ukrainy.

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki