REKLAMA

Gazprom zaproponował chińskiej CNOOC wiercenia na rosyjskim szelfie

2016-09-06 18:39
publikacja
2016-09-06 18:39

Rosyjski koncern Gazprom zaproponował chińskiemu koncernowi CNOOC udział w eksploatacji złóż na rosyjskim szelfie w Arktyce - poinformował we wtorek szef Gazpromu Aleksiej Miller.

fot. Reuters / / FORUM

Eksploatacją złóż na szelfie zajmuje się Gazprom Nieft, naftowy oddział Gazpromu. Firma ma obecnie pięć koncesji na złożach leżących na szelfie Arktyki.

Miller zwrócił uwagę, że jeśli chodzi o złoża gazowe, to Gazprom ma obecnie nadmiar mocy wydobywczych i nie jest konieczne przyciąganie inwestycji i partnerów do tych projektów.

Jak przypomina dziennik "Wiedomosti", wiosną wiceszef Gazprom Nieftu Andriej Patruszew ocenił, że możliwości inwestowania w poszukiwania na szelfie spadły m.in. w rezultacie sankcji i spadku cen ropy.

China National Offshore Oil Co. (CNOOC) to trzeci pod względem wielkości koncern paliwowy w Chinach, większościowy pakiet ma w nim państwo. (PAP)

awl/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Di
Jak sie ruscy i chinczycy biora to smierdzi mi to katastrofa ekologiczna. Jezeli BP nie byl w stanie uchronic przed katastrofa w zatoce M. to co dopiero Rosja i Chiny.
~Tomaszek
A ja kupiłem Sobie rower elektryczny i mam solarki na dachu i podzekuje Panu Putin owi i Panu Xi Jinping,,,,,, Chińczycy pchają do Polski co się da !,, a Sami kupują najlepszej jakości towary
~niepelnosprawny_org
jeszcze auto, ale dobre....

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki