Gang wyprał miliard

Biznesmeni z Warszawy i Łodzi stworzyli grupę przestępczą, która przez ponad dwa lata wyłudziła kilkaset milionów złotych, m.in. z podatku VAT od sprzedaży paliw. Sąd aresztował pięć osób, w tym szefów gangu Piotra D. i Rafała S., podaje "Gazeta Wyborcza".

Prokuratura zarzuca biznesmenom wypranie nawet miliarda złotych (Thinkstock)

Zarzuty dostało 36 osób z całego kraju. Większość to słupy - osoby podpisujące dokumenty bądź jedynie udostępniające swe dane osobowe.

Przestępcy założyli co najmniej dziewięć spółek. Wystawiali lewe faktury na zakup paliw płynnych i innych towarów. Później na ich podstawie odliczali VAT. Do urzędów skarbowych składali nieprawdziwe deklaracje podatkowe.

Straty skarbu państwa szacowane są na co najmniej 100 mln zł. Gorzowska prokuratura zarzuca biznesmenom wypranie brudnych pieniędzy - nawet miliarda złotych. (PAP)

mp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Ali

Mieli wspólników w US na100 %

! Odpowiedz
0 8 ~show

Bo polskie Państwo ułatwia życie bandziorom a nie ludziom i robi to świadomie. Sami czerpią z tego zyski. Dalej siedź na dupie i nie chodź do wyborów albo głosuj na najbardzieJ ubazgrany aferami bandyckimi PO to wkRótce i na twoją emeryturę zabraknie. Ale ty kupisz sobie jak zawsze wyborczą na poprawę samopoczucia, bo to taka "prasa" co leczy zranione sumienia wyborów tych złodzieji z PO odkręcając kot ogonem i nawijając makaron na uszy. Debil uwierzy, mądry człowiek nie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~dziad

...koszerne świnie ''zawsze '' mają rację .....

! Odpowiedz
0 0 ~Toomek

Ha ha ha chcieliście VAT wielofazowy to macie przekręty. Kto to widział żeby podatnikowi zwracać podatek VAT którego on sam nie zapłacił do US. To poroniony system, który utradnia życie i państwu i firmom (utrudnia czyli zwiększa koszty i komplikuje cały rachunek ekonomiczny). Czy wy macie świadomość ile osób bieże pensje za bezsensowne rozliczanie VATu - może i ze 100 000 osób w US w UKS, Ministerstwo i firmy prywatne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.