REKLAMA
Tour de spółki

Gang wyprał miliard

2014-10-25 04:50
publikacja
2014-10-25 04:50
Thinkstock

Biznesmeni z Warszawy i Łodzi stworzyli grupę przestępczą, która przez ponad dwa lata wyłudziła kilkaset milionów złotych, m.in. z podatku VAT od sprzedaży paliw. Sąd aresztował pięć osób, w tym szefów gangu Piotra D. i Rafała S., podaje "Gazeta Wyborcza".

Prokuratura zarzuca biznesmenom wypranie nawet miliarda złotych (Thinkstock)

Zarzuty dostało 36 osób z całego kraju. Większość to słupy - osoby podpisujące dokumenty bądź jedynie udostępniające swe dane osobowe.

Przestępcy założyli co najmniej dziewięć spółek. Wystawiali lewe faktury na zakup paliw płynnych i innych towarów. Później na ich podstawie odliczali VAT. Do urzędów skarbowych składali nieprawdziwe deklaracje podatkowe.

Straty skarbu państwa szacowane są na co najmniej 100 mln zł. Gorzowska prokuratura zarzuca biznesmenom wypranie brudnych pieniędzy - nawet miliarda złotych. (PAP)

mp/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Ali
Mieli wspólników w US na100 %
~show
Bo polskie Państwo ułatwia życie bandziorom a nie ludziom i robi to świadomie. Sami czerpią z tego zyski. Dalej siedź na dupie i nie chodź do wyborów albo głosuj na najbardzieJ ubazgrany aferami bandyckimi PO to wkRótce i na twoją emeryturę zabraknie. Ale ty kupisz sobie jak zawsze wyborczą na poprawę samopoczucia, Bo polskie Państwo ułatwia życie bandziorom a nie ludziom i robi to świadomie. Sami czerpią z tego zyski. Dalej siedź na dupie i nie chodź do wyborów albo głosuj na najbardzieJ ubazgrany aferami bandyckimi PO to wkRótce i na twoją emeryturę zabraknie. Ale ty kupisz sobie jak zawsze wyborczą na poprawę samopoczucia, bo to taka "prasa" co leczy zranione sumienia wyborów tych złodzieji z PO odkręcając kot ogonem i nawijając makaron na uszy. Debil uwierzy, mądry człowiek nie.
~dziad
...koszerne świnie ''zawsze '' mają rację .....
~Toomek
Ha ha ha chcieliście VAT wielofazowy to macie przekręty. Kto to widział żeby podatnikowi zwracać podatek VAT którego on sam nie zapłacił do US. To poroniony system, który utradnia życie i państwu i firmom (utrudnia czyli zwiększa koszty i komplikuje cały rachunek ekonomiczny). Czy wy macie świadomość ile osób bieże Ha ha ha chcieliście VAT wielofazowy to macie przekręty. Kto to widział żeby podatnikowi zwracać podatek VAT którego on sam nie zapłacił do US. To poroniony system, który utradnia życie i państwu i firmom (utrudnia czyli zwiększa koszty i komplikuje cały rachunek ekonomiczny). Czy wy macie świadomość ile osób bieże pensje za bezsensowne rozliczanie VATu - może i ze 100 000 osób w US w UKS, Ministerstwo i firmy prywatne.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki