REKLAMA

GPW zawiesiła obrót akcjami czterech spółek

2016-10-05 10:57
publikacja
2016-10-05 10:57

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zawiesił obrót akcjami Hawe, Topmedical, Interbud Lublin i B3System do 4 listopada, w związku z żądaniem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podała giełda.

fot. Wojciech Barczyński /

Według komunikatu KNF, żądanie zawieszenia Topmedical, B3System, Hawe odbyło się w związku z nieopublikowaniem w terminie raportu półrocznego za 2016 r.

Żądanie zawieszenia Interbud Lublin odbyło się w związku z przekazaniem raportu półrocznego za 2016 r. niespełniającego wymogów przewidzianych prawem. Żądanie zawieszenia Budopol Wrocław odbyło się z powodu nieprzekazania przez spółkę do publicznej wiadomości raportu rocznego za 2015 rok.

Obroty na rynku głównym GPW spadły o 15% r/r

We wrześniu łączna wartość obrotów akcjami na głównym rynku warszawskiej giełdy wyniosła 17,63 mld zł, co oznacza spadek o 15% r/r, podała wczoraj giełda. W okresie styczeń-wrzesień łączna wartość obrotu na tym rynku wyniosła 144,29 mld zł i była o 16,4% niższa niż rok wcześniej.

Wartość obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń osiągnęła we wrześniu br. 16,49 mld zł, czyli o 2,8% mniej niż rok wcześniej. W okresie styczeń-wrzesień br. wartość obrotu spadła o 13% do 134,25 mld z

Liczba transakcji we wrześniu 2016 r. wyniosła 1,5 mln (spadek o 0,5% r/r). Średnia dzienna wartość obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń na głównym rynku wyniosła 749,73 mln zł.

Kapitalizacja 431 spółek krajowych notowanych na głównym rynku na koniec września 2016 r. wyniosła 515,7 mld zł. Łączna kapitalizacja 484 spółek krajowych i zagranicznych notowanych na tym rynku na koniec września 2016 r. wyniosła 948,6 mld zł.

Na głównym rynku we wrześniu 2016 r. zadebiutowały dwie spółki: ASM Group i Vivid Games. W obu przypadkach było to przejście z rynku NewConnect.

We wrześniu 2016 r. na GPW odbyły się 21 sesje giełdowe, o 1 mniej niż rok wcześniej.

Źródło:
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~koko
Chcecie emerytury to do skarpety i pod kasztanem zakopać paczuszkę . TO JEST PEWNE . Mafia giełdowa tam nie ma swoich macek.
~Teraźniejszość
Ciekawe jak się przedstawia kapitalizacja wszystkich spółek giełdowych rok do roku ?
~pokrzywdzony
A kiedy zajmą się Catalystą (rynek obligacji korporacyjnych)?
~ra
Wynika z tego ,że zarząd GPW od samego początku istnienia GPW uczestniczy w przekrętach tak można domniemywać!!!!
~xyz
Chcesz stracić pieniądze zainwestuj je na GPW.Większość ludzi na giełdzie traci.
~inwestor
Spólek powinno być jak u Czechow ok.30tu.Reszta to 10-cio letnie wydmuszki.
~bolek
to jest mała kropelka w morzu i jak tu zachęcić drobnych p. ZALEWSKA?
~MINISTER
TAK DZIALA MAFIJNE KNF I PREZESI TYCH SPOLEK ...TAK NIE TYLKO BIOMEX ALE TAKZE ESPEROTIA,COLOMEDICA,NICOGAMES,UBOAT,HAWE SPOLKA FALENTY .....ESPEROTIA JESZCZE MOZE WEJDZIE NA GPW PONIEWAZ TOCZY SPRAWY PRZECIWKO CARBO SPOLKI PRZEJETEJ ALE KICHA ALE NA TYCH PREZESOW TO TYLKO PROKURATURA I SAD POWINNO BYC JAKIES PRAWO ZE SPOLKI WYCHODZAC TAK DZIALA MAFIJNE KNF I PREZESI TYCH SPOLEK ...TAK NIE TYLKO BIOMEX ALE TAKZE ESPEROTIA,COLOMEDICA,NICOGAMES,UBOAT,HAWE SPOLKA FALENTY .....ESPEROTIA JESZCZE MOZE WEJDZIE NA GPW PONIEWAZ TOCZY SPRAWY PRZECIWKO CARBO SPOLKI PRZEJETEJ ALE KICHA ALE NA TYCH PREZESOW TO TYLKO PROKURATURA I SAD POWINNO BYC JAKIES PRAWO ZE SPOLKI WYCHODZAC POWINNY SKUPOWAC PO 10 GR TAK JAK WCHODZILY POWINNO SIE TYM ZAJAC CBA I RZAD ?I ZWROT AKCJONARIUSZOM PO 10 GR PIENIEDZY CZY TO JEST 2 AMBER GOLD
~ra
w normalnym kraju to winni byliby rozstrzelani,rodziny w więzieniach i konfiskata mienia!!!!
~mm
Dlaczego nie ma jakichś mechanizmów, które zabezpieczają drobnych akcjonariuszy przed oszustami na giełdzie, powinny być jakieś gwarancje przed dla akcjonariuszy przed wycofaniem spółek z giełdy, jakaś rezerwa dla drobnych czy coś podobnego. Mam /?/ akcje Biomexu, który zniknął z giełdy z dnia na dzień i kompletnie nie wiadomo co Dlaczego nie ma jakichś mechanizmów, które zabezpieczają drobnych akcjonariuszy przed oszustami na giełdzie, powinny być jakieś gwarancje przed dla akcjonariuszy przed wycofaniem spółek z giełdy, jakaś rezerwa dla drobnych czy coś podobnego. Mam /?/ akcje Biomexu, który zniknął z giełdy z dnia na dzień i kompletnie nie wiadomo co się dzieje, to chore i zniechęca do giełdy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki