REKLAMA
WEBINAR

GPW zawiesiła obrót akcjami 36 spółek z NewConnect. Kolejne 20 ma ten sam problem

Michał Kubicki2023-06-02 11:02redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-06-02 11:02

Uchwałą z 1 czerwca GPW zawiesiła handel akcjami 36 spółek z NewConnect z uwagi na brak przekazania raportu rocznego. Obowiązku nie dopełniło więcej emitentów, ale obrót ich akcjami pozostawał już wstrzymany z uwagi na inne uchybienia.

GPW zawiesiła obrót akcjami 36 spółek z NewConnect. Kolejne 20 ma ten sam problem
GPW zawiesiła obrót akcjami 36 spółek z NewConnect. Kolejne 20 ma ten sam problem
fot. Szymon Laszewski / / FORUM

Maksymalny czas na publikację raportu rocznego lub skonsolidowanego raportu rocznego przez spółki z NewConnect to 5 miesięcy od dnia bilansowego, przy czym raport skonsolidowany nie może zostać opublikowany później niż raport „jednostkowy”. Nieprzekraczalny termin na publikację raportu kwartalnego na NewConnect to 45 od zakończenia kwartału.

Termin, dla spółek, których rok obrotowy zakończył się 31 grudnia 2022 r., na publikację rocznego raportu minął z końcem maja 2023 r. Okazuje się, że 56 spółek, wg GPW, nie dopełniło tego obowiązku, co było powodem zawieszenia od 2 czerwca obrotu akcjami 36 z nich. Handel akcjami 20 już był zawieszony wcześniej z powodu innych uchybień.

Zawieszeni od 2 czerwca

Według uchwały zarządu GPW, która weszła w życie 2 czerwca, zawieszono obrót akcjami spółek: Aforti Holding, Akcept Finance, Apis, Berg Holding, Browar Czarnków, Carbon Group, Centurion Finance, Digital Space, Erato Energy, EFE, Falcon 1, Garin, Forbuild, Geo-Term, Govena, Hornigold REIT, IDH, Inno-Gene, Letus Capital, MBF Group, Minutor Energia, Moonlit, Mycodern, OZE Capital, Oxygen, Prefa Group, Punch Punk, Red Carpet Media, Rovita, Sakana, Solar Innovation, Polkap, Stilo Energy, Unified Factory, West Real Estate, Varsav Game Studios. 

Handel jest zawieszony do końca drugiego dnia obrotu następującego po dniu, w którym dana spółka przekaże do publicznej wiadomości, odpowiednio, raport roczny lub skonsolidowany raport roczny za rok 2022 – informuje uchwała giełdy.

Pozostający w zawieszeniu

Ponadto uchwała wymienia spółki, które także nie przekazały raportu rocznego, ale handel ich akcjami pozostaje obecnie zawieszony z innych przyczyn. Zgodnie z uchwałą zarządu GPW są to spółki: Aton-Ht, Bras, Comeco, Copernicus Securities, Cereal Planet, Do Ok, Euroinvestment, Kancelaria Medius, Intercapital Property Development Adsic, Ludus, Merlin Group, Mva Green Energy, Onico, Parcel Technik, Pl Group, Plasma System, Red Dev Studio, Triggo, Venda Se, Yellow Boson. W sumie w wyliczeniu znalazło się 20 emitentów.

W okresie zawieszenia obrotu, zlecenia maklerskie na akcje danej spółki mogą być przyjmowane, anulowane i modyfikowane. W przypadku ziszczenia się przesłanek umożliwiających wznowienie obrotu akcjami danej spółki na rynku NewConnect oraz gdy zarząd Giełdy nie stwierdzi do tego czasu innych uchybień uzasadniających dalsze zawieszenie obrotu, informacja o dniu wznowienia handlu zostanie podana w dzień poprzedzający wznowienia obrotu.

Źródło:
Michał Kubicki
Michał Kubicki
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Absolwent finansów i rachunkowości na UMCS w Lublinie. W czasie studiów zainteresował się giełdą i rynkami finansowymi, które to zainteresowania rozwinął na SGH w Warszawie na kierunku Bankowość Inwestycyjna. Na co dzień obserwuje notowania warszawskiej giełdy, by przekazać czytelnikom portalu najważniejsze informacje z parkietu oraz przybliżyć istotne wiadomości ze spółek. tel.728 927 242

Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
monuz
Może i bankruci, ale nazywają się tak ładnie, po amerykańsku :)
peluquero
Pamiętajmy, że wymnożyć - zrobić te kółko olimpijskie - skutecznie, dało się tylko na takich małych drobnych papierach, a teraz mamy precedens, to co powinno być od lat standardem teraz dopiero jest stosowane, nowe ramy nowe wymagania.

Drobny kapitał nie ma już liczyć na to że nakupuje akcji groszowych i będzie pompa na pare
Pamiętajmy, że wymnożyć - zrobić te kółko olimpijskie - skutecznie, dało się tylko na takich małych drobnych papierach, a teraz mamy precedens, to co powinno być od lat standardem teraz dopiero jest stosowane, nowe ramy nowe wymagania.

Drobny kapitał nie ma już liczyć na to że nakupuje akcji groszowych i będzie pompa na pare złotych, wchodzi STORK, wchodzą zawieszenia - koniec zabawy w bujanie się ze spółdzielniami. Teraz macie już oficjalnie fundusz GS i tam szukajcie szczęścia xD
prawnuk
Bardzo dobry ruch. skoro, że tyle lat czekano z decyzjami.
Kazde uchybienie tego typu powinno oznaczać wykluczenie.
PONOWNE wykluczenie - KARANE dla zarządu plus niewielka opłata za powrót.

NC powinien też zająć się mistrzami nieprowadzenia działalności. Czyli jesli spółka ma przez rok ZEROWY obrót /nawet jednolicie/,
Bardzo dobry ruch. skoro, że tyle lat czekano z decyzjami.
Kazde uchybienie tego typu powinno oznaczać wykluczenie.
PONOWNE wykluczenie - KARANE dla zarządu plus niewielka opłata za powrót.

NC powinien też zająć się mistrzami nieprowadzenia działalności. Czyli jesli spółka ma przez rok ZEROWY obrót /nawet jednolicie/, to notowania odbywać sie moga RAZ NA MIESIĄC.

Mistrzem świata jest tu dawny ZASTA, który przez 4 lata nie miał przychodu.

Po 3 latach bez przychodu powinna istnieć ścieżka dla mniejszościowych akcjonariuszy, by sprzedać majątek firmy lub zmusić zarząd do ich wykupu wg nominału plus inflację
rozmaren
Kto w to inwestuje? Ryzyko kolosalne. Inwestowanie w akcje po prostu nie jest łatwe, a juz w takie nowopowstałe firemki to hazard. Emocje strachu i chciwości zwykle powodują, że podejmujemy złe decyzje. Dlatego akcje, waluty (tym bardziej kontrakty) nie są dla każdego. Warto mieć coś na kształt systemu (sztywne zasady), który będzie Kto w to inwestuje? Ryzyko kolosalne. Inwestowanie w akcje po prostu nie jest łatwe, a juz w takie nowopowstałe firemki to hazard. Emocje strachu i chciwości zwykle powodują, że podejmujemy złe decyzje. Dlatego akcje, waluty (tym bardziej kontrakty) nie są dla każdego. Warto mieć coś na kształt systemu (sztywne zasady), który będzie wsparciem w podjęciu decyzji. Coś co te emocje ostudzi i da sygnał do kupna lub sprzedaży na podstawie obiektywnych warunków rynkowych, a nie naszego „widzi mi się” albo „mam nadzieję, że będzie rosnąć”. Zanim się zainwestuje i straci pieniądze lepiej najpierw zainwestować w swoją wiedzę. Elitom finansowym zależy na utrzymywaniu ludzi w niewiedzy, bo wtedy łatwiej nam odebrać pieniądze np. na giełdzie. Widzieliście ksiązkę pt. Jak stworzyć system transakcyjny do inwestowania na giełdzie? Można poznać jak skutecznie inwestować, kiedy kupować i sprzedawać, ile zainwestować (zarzadzanie wielkością pozycji), jak w czasie bessy uniknąć dużych strat.
inwestor.pl
NewConnect to połączenie szulerni z totolotkiem.
zoomek
To dopiero kpiny z rynku - zamiast zabkrutować to się zawiesza. Nawet nie można potem tego syfu się pozbyć. Jaja jak berety!
lebski_gosc
Przepis na dobry interes, stwórz spółkę, zrób emisję,opyl akcje i ucieknij np.do Dubaju. Albo opyl akcje i spraw by zawiesili notowania. NC- i ty możesz zostać milionerem!
marianpazdzioch
Ten cały NC to raj dla gangów i pojedynczych oszustów.
kon_
w kogo to uderza - w akcjonariuszy - knf to banda nierobów
daniel_1
ryzyk-fizyk
GPW tylko dla zuchwałych!!

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki