REKLAMA
Początek gorący, a to dopiero rozgrzewka! Ruszyły Wakacje na giełdzie

    GPW uruchomi nowy system transakcyjny

    2024-07-29 15:36
    publikacja
    2024-07-29 15:36

    Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie ustalił planowaną datę produkcyjnego uruchomienia nowego systemu transakcyjnego GPW WATS na 10 listopada 2025 roku. Decyzja ta została podjęta na podstawie rekomendacji Komitetu Wdrożenia Systemu GPW WATS - podała GPW w komunikacie prasowym.

    GPW uruchomi nowy system transakcyjny
    GPW uruchomi nowy system transakcyjny
    fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

    Komitet Wdrożenia Systemu GPW WATS składa się z reprezentantów członków giełdy, KDPW/KDPW CCP oraz GPW.

    Jak podano, system transakcyjny GPW WATS (Warsaw Automated Trading System), przyniesie liczne korzyści technologiczne i operacyjne całej grupie kapitałowej GPW.

    "Wdrożenie nowego systemu transakcyjnego GPW WATS to kluczowy krok w dalszym rozwoju warszawskiego parkietu. Ustalenie konkretnego, planowanego terminu wdrożenia jest niezbędne dla harmonogramowania działań przygotowawczych i wdrożeniowych zarówno po stronie samej GPW, jak i pozostałych interesariuszy" - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes GPW, Sławomir Panasiuk.

    "Wskazanie konkretnej daty było oczekiwane przez część uczestników rynku celem optymalnego rozłożenia w czasie niezbędnych działań adaptacyjnych i przygotowawczych" - dodał.

    GPW WATS to rozwiązanie, które ma znacząco podnieść jakość i efektywność operacji giełdowych, oferując zaawansowane funkcjonalności oraz zwiększając bezpieczeństwo i niezawodność transakcji.

    "System, oparty na najnowocześniejszych technologiach, jest kluczowym elementem przewagi konkurencyjnej grupy kapitałowej GPW, umożliwiając jej dalszy rozwój i transformację cyfrową" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

    mcb/ asa/

    Źródło:PAP Biznes
    Tematy
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    mirekfranek
    Wartość GPW to trzeba było tworzyć gdy można było łączyć się z giełdą Wiedeńską ale wtedy polska prywata zwyciężyła. Teraz pytanie które często zadaję: Jaki jest cel istnienia takiej giełdy w której istnieją milisekundowe transakcje ale tylko dla wybranych - czytaj bogatych. Sztuczne instrumenty finansowe takie jak opcje są Wartość GPW to trzeba było tworzyć gdy można było łączyć się z giełdą Wiedeńską ale wtedy polska prywata zwyciężyła. Teraz pytanie które często zadaję: Jaki jest cel istnienia takiej giełdy w której istnieją milisekundowe transakcje ale tylko dla wybranych - czytaj bogatych. Sztuczne instrumenty finansowe takie jak opcje są dla przeciętnego Kowalskiego niezrozumiałe a służą do manipulowania kursami np. surowców Przeciętny Kowalski tylko na tym traci i w związku z tym trzyma się z dala od giełdy. Zarabiają mielące akcjami finansowe instytucje, ale Polska gospodarka niewiele z tego ma. GIEŁDA MA BYĆ DLA WSZYSTKICH Z RÓWNYM DOSTĘPEM. MA TO BYĆ MIEJSCE ZDOBYWANIA KAPITAŁU PRZEZ SPÓŁKI I INWESTOWANIA NA EMERYTURĘ PRZEZ KOWALSKIEGO. Nie dla cwaniaków z wielkich finansowych instytucji i przyziemnych mentalnie osób z zarządu.

    Powiązane:

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki