REKLAMA

GIS wydał ostrzeżenie w sprawie suszonych kiełbas

2020-11-27 19:44
publikacja
2020-11-27 19:44
fot. olesea vetrila / Shutterstock

Główny Inspektorat Sanitarny w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności poinformował w piątek o wycofaniu ze sprzedaży niektórych suszonych kiełbas ze względu na ryzyko zanieczyszczenia pałeczką Salmonella. Chodzi o kiełbasy marki Saint-Azay.

Główny Inspektorat Sanitarny podał, że został poinformowany poprzez system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę France Salaisons wycofaniu z obrotu i od konsumentów produktów wskazanych poniżej ze względu na możliwą obecność bakterii Salmonella.

Chodzi o produkty marki Saint-Azay: Saucisse seche droite, 250 g, o numerze partii 3564700012246 i Saucisse seche courbe, 300 g, o numerze partii 3564700012253, o terminie przydatności do spożycia: wszystkie z datą do 08/12/2020 włącznie.

Dystrybutorem produktów w Polsce jest Scawar Sp. z o.o.

Jak poinformował GIS, dystrybutor wszczął procedurę wycofywania produktów ze sklepów E.Leclerc. Proces ten monitorują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W sklepach E.Leclerc została umieszona informacja o możliwości zwrotu kwestionowanych produktów.

Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella może wywołać zatrucie pokarmowe.

GIS zaleca, by nie spożywać wskazanych w komunikacie partii produktów. W razie wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem należy skontaktować się z lekarzem. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
innowierca
Ale zdjecie kielbasy super, Bankier naprawde, prawdziwy klasyk. Ceny z epoki kiedy Bankier jeszcze nie istnial, a wiekszosc z nas byla w podstawowce.
specjalnie_zarejestrowany2
To są ceny w funtach prawdopodobnie z polskich delikatesów:-) zwróć uwagę na znaczek Ł
innowierca odpowiada specjalnie_zarejestrowany2
Masz racje. Te metalowe igly zaslaniaja znaczek funta ale dobrze widac po powiekszeniu. Myslalem ze to zdjecie bardzo archiwalne.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki